RX590 ile VGA monitör bağlantısı

syedra

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. ViewSonic marka eski bir monitörüm var 5 yıl civarı oldu alalı hala kullanıyorum açıkcası çok memnunum ama birkaç gün önce yeni bir sistem topladım ve satın aldım. Monitörüm VGA girişli fakat ekran kartım(Sapphire Nitro+ RX590 Special Edition) DVI ve HDMI girişleri bulunuyor. Nasıl kullanabilirim/bilir miyim, yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü ile kullanabilirsiniz ama benim Rx570'im dönüştürücü ile görüntü vermemişti hdmi ile sorunsuz kullanıyorum o yüzden deneme/iade imkanınız olan bir dönüştürücü ile denemenizi öneririm görüntü vermezse paranız boşa gitmesin.

Monitörünüz ve ekran kartınız arasında bağlantı kurabilmek için aktif dönüştürücü almanız gerekmekte. Ben de bir süre bu şekilde kullandım performans ve görüntü açısından bir sorun yaşmadım.

Bu tarz bir şey alabilirsiniz. Ben de buna benzer bir ürün kullandım. Satın alırken ürün üzerinde "Aktif Dönüştürücü" yazıp yazmadığına dikkat edin zira aktif dönüştürücü olması önemli.

Monitörünüz ve ekran kartınız arasında bağlantı kurabilmek için aktif dönüştürücü almanız gerekmekte. Ben de bir süre bu şekilde kullandım performans ve görüntü açısından bir sorun yaşmadım.

Bu tarz bir şey alabilirsiniz. Ben de buna benzer bir ürün kullandım. Satın alırken ürün üzerinde "Aktif Dönüştürücü" yazıp yazmadığına dikkat edin zira aktif dönüştürücü olması önemli.
Yprumuz için çok teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak önerdiğiniz dönüştürücü de ki ses için bulunan jak girişlerini ses almak için kullanmak zorunda mıyım kulaklık kullanıyorum çünkü?

Hayır ama anakartınız 7.1 desteklemiyorsa o jak girişi sayesinde ekran kartınızdan 7.1 ses alabilirsiniz.
Bir de attığınız linkte HDMI to VGA yazıyor birkaç videoda dişi erkek giriş muhabbeti geçti benim vga yı hdmi a dönüştürmem gerek attığınız link doğru değil mi? Kusura bakmayın birkaç gündür monitörle uğraşıyorum aşırı temkinli yaklaşmaya başladım😂

Yprumuz için çok teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak önerdiğiniz dönüştürücü de ki ses için bulunan jak girişlerini ses almak için kullanmak zorunda mıyım kulaklık kullanıyorum çünkü?
Hayır ses kablosu monitörünüzde dahili hoparlör var ise gereklidir. Kulaklığı o aparata değil anakartın direk kendi jaklarına takmanı tavsiye ederim.
Bir de attığınız linkte HDMI to VGA yazıyor birkaç videoda dişi erkek giriş muhabbeti geçti benim vga yı hdmi a dönüştürmem gerek attığınız link doğru değil mi? Kusura bakmayın birkaç gündür monitörle uğraşıyorum aşırı temkinli yaklaşmaya başladım😂
Ben iyi baktığıma eminim bir tarafına vga kablosu diğer taraf da ekran kartına girecek işte. Acaba yanlış mı görüyorum.

Hayır ses kablosu monitörünüzde dahili hoparlör var ise gereklidir. Kulaklığı o aparata değil anakartın direk kendi jaklarına takmanı tavsiye ederim.
Ben iyi baktığıma eminim bir tarafına vga kablosu diğer taraf da ekran kartına girecek işte. Acaba yanlış mı görüyorum.
Youtube birkaç videoya denk geldim çift taraflı kullanılamıyormuş.Vga analog hdmı ve dvı dijital olduğu için.Youtube linki vermek yasak değil ise verebilirim.Sadece emin olmak istedim yanlışınız dedim gibi anladıysanız öyle bir durum yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı