RX600'de Ray Tracing açınca FPS düşüyor

DLSS fanboyları emojiye başlamışlar, bir de teker teker eski mesajlarıma ifade spamı yapın da bari tam olsun :D

Tabii ki kullanılır. Gidip RX 6400'le RT açmaya kalkmadığın sürece kullanırsın. 60 FPS takıntın yoksa kullanırsın. Kartın üst seviyeyse zaten yattığın yerden kullanırsın. RT'yi FSR ve DLSS'e genellikle biz FPS manyakları bağlıyoruz, FPS sorunu olmayan ya da FPS'i takmayan adam açmaya yeltenmez bile, hele çözünürlük de düşükse zaten çamurlaştırmadan öteye geçmiyor.

Şu sıralar Warzone, Fortnite gibi Online oyunlar oynuyorum. DLSS kalite modunda 1080p de görüntü çamurlaşmaktan ziyade daha düzgün ve alınan FPS daha yüksek oluyor. (bahsettiğim durumlar RT kapalıyken) şu da mantıksız geliyor gidip yüksek düzey bir ekran kartı alıp yüksek FPS almak istemenin nesi yanlış. Kendim RTX3060 laptop kullanıyorum. Bazı oyunlarda RT açtığım zaman FPS çok düşüyor ve oyun zevkini baltalıyor RT açık olup da ayarları yüksekte tutamıyorsun hatta. O yüzden DLSS gibi teknolojilerin daha ön planda olduğunu düşünüyorum. Tamamen kendi oynadığım oyunlara dayanarak ve kendi izlenimim olarak Minecraft gibi aşırı değişmeyen oyunlar dışında RT teknolojisinin orada olduğunu bile farkedemiyorum.

RSR var.

Hocam bana garip gelen RT açmadan en yüksek ayarlarda sabit 60 FPS alması ama RT açınca 20-40 arası seyretmesi.
Anladım kardeşim, benim yazdığım cevabı da sen yanlış anlama. Rt yada FSR güçlü kart gerektiren teknolojiler. Bende 3050 var, bu söylediklerim biraz da kendi tecrübelerimden. Bizim kullandığımız ister amd ister nvidia alt segment kartlarda(RTX 3050-6600- 6600xt) markalar bunu bir pazarlama stratetiji olarak kullanılıyor. RT, FSR (dlss gibi teknolojilerle kombine kullanılsa dahi) daha fazla işlem gücüne gereksinim duyuyorlar, o yüzden performans düşüyor. İncelemelerde süper, izliyoruz ama gerçek hayatta farklı. Düşük segment kartı olan ve bu teknolojileri açıp oyunda performans kaybı yaşamayan yoktur. Aksini iddia eden varsa paylaşsın yanlışımız varsa düzeltelim.

Ne bekliyordun ki RX 6000 serisi kartlarında Ray Tracing performansı zayıf, NVIDIA kartlar ise DLSS açık RTX fullediğin zaman güzel bir deneyim sağlıyor. Tek başına RTX açmak bile çok büyük FPS kaybı yaratıyor. RTX önemli ise NVIDIA almanız şart saf performans için AMD mantıklı sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı