RX6400 sistemde Forza Horizon 4 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI A320M-A Pro anakart Sapphire Pulse RX6400 4 GB 64 Bit Ryzen 3 3200G Apacer Panther 2*8GB 3200MHz CL16 DDR4 RAM Seagate Barracuda 1TB HDD James Donkey 240GB SSD ve son olarak Frisby FC-9365G Gaming kasa double Slim ring RGB fan (650W 80+)
RAM
Apacer Cl16 3200mhz 8x2
SSD veya HDD modeli
James Donkey 240GB ssd 1tb seagate barracuda
Ekran kartı
Rx6400 sapphire 4gb
Anakart
Msı A320m A-Pro
İşlemci
Ryzen 3 3200g
1080p yüksek ayarlarda oyun kasıyor çok Forza oynayan biri değilim grafik ayarlarını nasıl düşürürsem FPS'yi yükseltebilirim en düşükte darboğaz olduğu için bu soruyu soruyorum.

Afterburner sonuçlarını aşağıya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 13.png
    13.png
    115 KB · Görüntüleme: 42
  • 14.png
    14.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 43
  • 15.png
    15.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 28
  • 16.png
    16.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarimda ayni problem var. Ayarlari en yuksege alip, FPS sabitledim. İslemciye binen yuk azaldi dogal olarak. Sorunum boylece cozuldu.

Benim bilgisayarimda ayni problem var. Ayarlari en yuksege alip, FPS sabitledim. İslemciye binen yuk azaldi dogal olarak. Sorunum boylece cozuldu.

RX6400 en yüksekte oynatmaz dediğin olmaz dostum.

Sinir neyse ona gore ayarlari yapin siz de. Ekran kartina yuk bindirmek onemli olan. FPS sabitledigimizde ise islemcine binen yuk dusmus oluyor.

Dostum onu bende biliyorumda zaten dediklerini yaptım ben grafik ayarlarından bahsediyorum sen donanımdan bahsediyorsun ben zaten darboğaz sorununu çözebiliyorum ve zaten V-Sync açık ama Forza'nın grafik ayarlarını tam bilmediğimden yardım istiyorum zaten.

@Sanj1 niye güldün bir yanlış kelime söylediğimi sanmıyorum fotoğraflara tıklasan zaten dediklerini sen demeden önce yaptığımı görebilirsin gereksiz mesaj atacağına tavsiye verebilirsin.

@Hououin Kyouma.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
,
(Zaman ayarlı)
Videodaki ayarlarla birebir deneyebilir misin?
Eğer aynı FPS'i vermiyorsa chipset sürücüsü yüklemeni, XMP ayarları kontrol etmeni isteyeceğim. Onun haricinde hiçbir fikrim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
,
(Zaman ayarlı)
Videodaki ayarlarla birebir deneyebilir misin?
Eğer aynı FPS'i vermiyorsa chipset sürücüsü yüklemeni, XMP ayarları kontrol etmeni isteyeceğim. Onun haricinde hiçbir fikrim yok.

Hocam bende FH5 yok ben FH4 oynuyorum.

Ama tamam ayarları deneyip geri dönüş yapacağım.

Kusura bakma. Gozden kaçırmışım. 4 oyunu için düzgün video bulamadım. Çoğu beşinci oyunu ile test yapmış.

Sana gerçekten çok teşekkür ederim dostum şu an inanamıyorum FPS 75'lerde ve yüksek kalitelerde oynuyorum ama chipset sürücüsü ve XMP'de neler yapmam lazım onları da söyler misin çünkü ben sadece format atınca AMD Adrenalin driveri kurdum.

RAM'ler 3200MHz'de çalışıyor XMP açıktı bende ama chipseti anlamadım.

@Hououin Kyouma

Sana gerçekten çok teşekkür ederim dostum şu an inanamıyorum FPS 75'lerde ve yüksek kalitelerde oynuyorum ama chipset sürücüsü ve XMP'de neler yapmam lazım onları da söyler misin çünkü ben sadece format atınca AMD Adrenalin driveri kurdum.

RAM'ler 3200MHz'de çalışıyor XMP açıktı bende ama chipseti anlamadım.

Herhalde ayarlardan bir tanesi çok FPS düşürüyor. Oradan düzelmiş anladığım kadarıyla.
Chipset sürücüsü:
Hiç yoktan iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı