Çözüldü RX6500 XT "WattMan" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ensar_5269

Centipat
RX6500 XT ekran kartında WattMan hatası alıyorum ve sonuçta ikide bir bilgisayar çöküyor ve DDU ile Driver'ı güvenli modda silip yeniden kurmayı denedim ama bir şey değiştirmedi. Hala bu hatayı almaya devam ediyorum ve kart bazen öyle yüksek hızlara çıkıyor ki anlatamam 2810MHz'yle oynuyorum oyunları zaten kart Max 2825 MHz hız aşırtma destekliyor. Eğer şu WattMan sorununu çözemessem ekran kartı 2-3'ya gidecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar biz bu ürünü Vatan Bilgisayar'a servise yolladık ve ekran kartının içinde bulunan yazılımı yanlış yüklemişler, ondan yeniden kurmuşlar. Servisteki adam böyle dedi.
Bu rehber yardımcı olabilir belki.

AMD 6000 serisinde WattMan sorununu çözdü diyen arkadaşlar vardı buyursunlar. AMD'nin yazılımı stabil çalışmayı bırakıp sanki karta yüksek bir overclock yapmışcasına alakasız voltaj ve frekans değerlerine çıkarıyor. Manuel olarak standart değerlerin bir miktar altına voltaj ve frekans değerlerini düşürebilirsiniz daha stabil oluyor.

AMD 6000 serisinde WattMan sorununu çözdü diyen arkadaşlar vardı buyursunlar. AMD'nin yazılımı stabil çalışmayı bırakıp sanki karta yüksek bir overclock yapmışcasına alakasız voltaj ve frekans değerlerine çıkarıyor. Manuel olarak standart değerlerin bir miktar altına voltaj ve frekans değerlerini düşürebilirsiniz daha stabil oluyor.

Voltaj'ı 1200'den 1050ye çektim ve önerilen oyun içi frekans değeri normalde 2610'du onu da 2250MHz yaptım ve bende çok görüyorum o arkadaşları ve kaç gündür herkesin yazdığı her şeyi deniyorum artık bilgisayar deneme tahtası oldu.

Tamamen çözüldü diye kimse söylemedi cogunlukla çözüldü denildi. Yani eskiden 10 kişiden 5'inde oluyordu şimdi 10 kişiden 1,2 kişide çıkıyor.

Bu rehberdeki her şeyi önceden bir videodan bakarak denedim ama olmadı şu MSI Afterburner olayına bakmadım sadece çünkü Afterburner'ı silmiştim direkt ve baktığım videoda bundan bahsedilmemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı