Çözüldü RX6500 XT "WattMan" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ensar_5269

Centipat
RX6500 XT ekran kartında WattMan hatası alıyorum ve sonuçta ikide bir bilgisayar çöküyor ve DDU ile Driver'ı güvenli modda silip yeniden kurmayı denedim ama bir şey değiştirmedi. Hala bu hatayı almaya devam ediyorum ve kart bazen öyle yüksek hızlara çıkıyor ki anlatamam 2810MHz'yle oynuyorum oyunları zaten kart Max 2825 MHz hız aşırtma destekliyor. Eğer şu WattMan sorununu çözemessem ekran kartı 2-3'ya gidecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar biz bu ürünü Vatan Bilgisayar'a servise yolladık ve ekran kartının içinde bulunan yazılımı yanlış yüklemişler, ondan yeniden kurmuşlar. Servisteki adam böyle dedi.
Stok halde problem yaşaman şaşırtıcı. Sadece Power limiti düşürüp tekrar test eder misin? 22.6.1 kullansan da olur.

Dediğinizi yaptım ama nafile efendim. Bu sefer hızda aman aman bir değişiklik olmuyor ama yine çöktü ama bu sefer hızı sınırlayabildim. Önceki denemelerimde de bunu denemiştim ama olmamıştı. Bu sefer 2230MHz'lerde gezdi.

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-01_200222868.png
    resim_2022-07-01_200222868.png
    303 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin tamamı ne?

@The Man From E.A.R.T.H. @Salsa 6000 serisinde bu hata yok demiştiniz çözün de arkadaş sevinsin.
Öyle bir etiketleyişin var ki sanki tüm dünyada bi' biz öyle demişiz. Wattman istisnai durumlar haricinde 6000 serisinde dümdüz sıfıra yakın, iki üç kişide oldu diye de bu yargı değişmeyecek.

Sistemin tamamı ne?

Öyle bir etiketleyişin var ki sanki tüm dünyada bi' biz öyle demişiz. WattMan istisnai durumlar haricinde 6000 serisinde dümdüz sıfıra yakın, iki üç kişide oldu diye de bu yargı değişmeyecek.

32 GB 3600MHz xlrb PNY RAM.
1TB Seagate hard disk.
250GB Samsung EVO SSD.
650 watt Frisby Platinum 80+ PSU.
MSI B450-A Pro Max anakart.
Cooler Master bir kasa.

WattMan'ın milyon sebebi var. Sadece karta bağlamak saçmalıktır. Kartın stabil çalışmasını engelleyecek her durumda bu hata çıkabilir. Buna bozuk RAM'ler bile örnek. 6000 serisinde WattMan hatası 3. parti durumlardan çıkıyor genelde. Sistem yamuk olmasın yeterli.
AMD'ye WattMan alındığı vakit aynı mavi ekranda ortaya çıkan Minidump dosyasına benzer bir şey yapması lazım. Milyon tane sebep olduğu için hangisiyle ilerleyelim kafamız karışıyor.
@The Man From E.A.R.T.H. @Salsa 6000 serisinde bu hata yok demiştiniz. Çözün de arkadaş sevinsin.
Sadece bu 2 arkadaş mı diyor? Bende diyorum, Ahmet'te diyor, Mehmet'te diyor. Ki haklılarda. Burada kim şunu demiş kim bunu demiş tartışacağınıza çözüm bulmaya odaklanın. Daha makbule geçer.

WattMan'ın milyon sebebi var. Sadece karta bağlamak saçmalıktır. Kartın stabil çalışmasını engelleyecek her durumda bu hata çıkabilir. Buna bozuk RAM'ler bile örnek. 6000 serisinde WattMan hatası 3. parti durumlardan çıkıyor genelde. Sistem yamuk olmasın yeterli.
AMD'ye WattMan alındığı vakit aynı mavi ekranda ortaya çıkan minidump dosyasına benzer bir şey yapması lazım. Milyon tane sebep olduğu için hangisiyle ilerleyelim kafamız karışıyor.

Sadece bu 2 arkadaş mı diyor? Bende diyorum, Ahmet'te diyor, Mehmet'te diyor. Ki haklılarda. Burada kim şunu demiş kim bunu demiş tartışacağınıza çözüm bulmaya odaklanın. Daha makbule geçer.

Efendim mavi ekran gelmiyor genellikle siyah ya da karıncalanan bir ekran gelip çöküyor bazen masaüstünde bile WattMan hatası verebiliyor.

Bende de RX 5600XT var undervolt yaparak sorunu çözdüm. Siz de deneme yanılma yoluyla bu sorunu çözebilirsiniz tabii sorun ekran kartında ise çünkü diğer birleşenler sistem stabilitesini bozabiliyor ve bu hataya neden oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı