RX6500M laptopta God of War FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 11

nahzugo123

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
amd raedon rx 6500m
İşlemci
amd ryzeen 5 5600
God of War'da hangi ayarlarda ve hangi diyarda? FSR açık mı? Laptop pilde mi şarjda mı? Sıcaklıklar ne durumda?
laptopu hep şarjda kullanıyorum fsr kapalı haritanın hemen hemen her yerinde durum bu şekilde geçtiğimiz hafta 80 fps civarı alıyordum orijinal grafiklerde şuan düşük ayarlardayım ve 20-25 fps alıyorum ne olduğunu anlamadım açıkçası gta 5 orijinal grafiklerde story modda 110 fps cs go 110 fps civarında benim cahilliğimden de olabilir zira çok uzun zamandır bilgisayarlarla işim olmadı sadece ders ve iş ićin kullanıyordum daha önce bu arada pc bir aylık falan

Maalesef bu bilgisayar problemli hocam. Şahsen deneyimledim feci fps düşüyor. Zamanı geçmediyse hemen iade et.
İlk aldığımda geri iade etmeyi düşündüm. gta 5 ve cs go da aniden fps düşüyordu sonra güncellemeleri yapınca bu sorun ortadan kalktı. Sabit şekilde oynayabiliyorum şimdiye kadar üç oyun denedim dediğim gibi sadece good of war da bu problemle karşılaştım.

God of War'da hangi ayarlarda ve hangi diyarda? FSR açık mı? Laptop pilde mi şarjda mı? Sıcaklıklar ne durumda?
hocam sıcaklık genelde 60 derece civarında oluyor

@William Butcher hocam bir de gpu kullanımı %25-30 arası bu nedendir ?

Son düzenleme:
laptopu hep şarjda kullanıyorum fsr kapalı haritanın hemen hemen her yerinde durum bu şekilde geçtiğimiz hafta 80 fps civarı alıyordum orijinal grafiklerde şuan düşük ayarlardayım ve 20-25 fps alıyorum ne olduğunu anlamadım açıkçası gta 5 orijinal grafiklerde story modda 110 fps cs go 110 fps civarında benim cahilliğimden de olabilir zira çok uzun zamandır bilgisayarlarla işim olmadı sadece ders ve iş ićin kullanıyordum daha önce bu arada pc bir aylık falan

İlk aldığımda geri iade etmeyi düşündüm. gta 5 ve cs go da aniden fps düşüyordu sonra güncellemeleri yapınca bu sorun ortadan kalktı. Sabit şekilde oynayabiliyorum şimdiye kadar üç oyun denedim dediğim gibi sadece good of war da bu problemle karşılaştım.

hocam sıcaklık genelde 60 derece civarında oluyor

@William Butcher hocam bir de gpu kullanımı %25-30 arası bu nedendir ?

Oyun işlemcinin ekran kartını kullanıyor olabilir, Windows ayarlarından grafik ayarlarını bulun, oyunu 6500M kullanacak şekilde ayarlayın.

hocam ben bu laptopu almayı düşünüyorum çok yakında neden problemli?
Hocam gerçekten çok tatlı geliyor ama maalesef çok sorunlu bir bilgisayar. Bariz şekilde bir stabilite sorunu var ne olduğunu hala anlamadım.

Daha önce bunu alıp da benimle aynı sorunları yaşayan da çok kişi gördüm.

Şöyle bir deneyim yazısı yazmıştım, daha detaylı bakabilirsin: "Technopat" HP Laptop Önermiyorum

Herkes kızdı ama aradan geçen sürede cihazın sorunlu olduğu yeterince kanıtlandı bence.

Son düzenleme:
Benim arkadaş bunu kullanıyor anı drop sorunu var ama sürücüyü güncelleyince düzeldi sadece Valorant oynuyor orada da 250-300 FPS alıyor bence bu laptop kötü değil üstelik NVIDIA 3050 alternatifi bence AMD sürücüsünde bir sıkıntı olabilir sürücüyü silip yüklemeyi deneyin.

Geri
Yukarı