RX6600 10100F sistem Valorant'ta kasıyor

Herkes darboğaz'dan bahsetmiş. Valorant gibi oyunda çoğu işlemci darboğaz yapacak zaten. Darboğaz'dan ziyade drop sebebini bulmak.
DDU ile GT 1030 sürücüsünü silip RX 6600 Driver'ı kurdun mu?
22.5.2 sürümü kullanıyorsan 22.5.1 sürümünü dene. 22.5.2 sürümünde forumda bayağı sorun yaşayanlar olmuştu.

Evet DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldırdım öyle AMD sürücüsünü yükledim dediğiniz 22.5.1 sürümünü deneyeceğim ama bu droplar darboğaz kaynaklı mı olur?

Olmaması lazım. Darboğaz olsa bile akıcı oynayanlar var.

İşlemci sıcaklığı 70 dereceleri aşıyor bundan kaynaklı bir drop olabilir mi? Çünkü GT1030 takılıyken 65 üstüne nadir çıkıyordu CPU sıcaklığı. Ve bir sorum daha var şimdi Valorant işlemci tabanlı bir oyun biliyorum GT 1030'dan RX6600 geçince FPS'te bir fark olur mu işlemci değişmeden yani.

İşlemci sıcaklığı 70 dereceleri aşıyor bundan kaynaklı bir drop olabilir mi? Çünkü GT1030 takılıyken 65 üstüne nadir çıkıyordu CPU sıcaklığı.

Sıcaklıktan dolayı frekansı düşürmüyorsa alakası yok. Birdenbire neden CPU kullanımı artsın? Anlayamadım onu. Sürücü kaynaklı olabilir.

GT 1030'dan RX6600 geçince FPS'te bir fark olur mu işlemci değişmeden yani.

Olmaz. İşlemci sınırı ne kadar ise o kadar verir.
Örneğin GTX 1650 ile 250 FPS veriyorken RTX 3060 250 FPS verir. İşlemci ancak o kadar FPS çizebiliyor.

Sıcaklıktan dolayı frekansı düşürmüyorsa alakası yok. Birdenbire neden CPU kullanımı artsın? Anlayamadım onu. Sürücü kaynaklı olabilir.

Örneğin GTX 1650 ile 250 FPS veriyorken RTX 3060 250 FPS verir. İşlemci ancak o kadar FPS çizebiliyor.

Anladım teşekkürler FPS'ten yana bir sıkıntım yokta drop problemini çözsem çok güzel olacak hocam. Sürücünün bir alt versiyonunu deneyeceğim teşekkür ederim.

Hocam bir şey soracağım.Fps i 144 e sabitlesem drop gibi sorunlar yaşarmıyım?Cevap verirseniz çok sevinirim.(Aynı sistemi alacağım)

Hocam bir şey soracağım. FPS'i 144'e sabitlesem drop gibi sorunlar yaşar mıyım? Cevap verirseniz çok sevinirim.(aynı sistemi alacağım)

Hocam FPS sabitlemek drop sorunlarını çözebilir benim eski laptop Valorant'ta 75FPS veriyordu drop vardi 63e sabitledim droplar gitmişti o sistemde de gider herhalde.

Geri
Yukarı