Bütçe
8500

yusufsuren

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Su Bilimleri Mühendisliği
Merhaba, RX6600 almayı düşünüyorum fakat FSR teknolojisinin iyi olmadığını söyleyenler ve RX6600 yerine RTX3060 almamı önerenler var fakat neredeyse 4.000₺-5.000₺ arasında bir fark var neredeyse aynı fiyatta olan RTX2060 ise ortalama 15-20 FPS kayıp sağlıyor önerilerinizi bekliyorum.1080p günümüz oyunlarını oynayacağım. Teşekkürler.

Merhaba, RX6600 almayı düşünüyorum fakat FSR teknolojisinin iyi olmadığını söyleyenler ve RX6600 yerine RTX3060 almamı önerenler var fakat neredeyse 4.000₺-5.000₺ arasında bir fark var neredeyse aynı fiyatta olan RTX2060 ise ortalama 15-20 FPS kayıp sağlıyor önerilerinizi bekliyorum.1080p günümüz oyunlarını oynayacağım. Teşekkürler.
Ben ASUS Dual Rx6600 almıştım 5 gün oldu gayet memnunum tüm oyunlarda

RX 6600 alınır tabii. FSR çok iyi bir teknoloji değil ama kullanmak da şart değil. Benzer fiyattaki ekran kartlarından daha iyi performans veriyor zaten. RTX birçok iyi teknoloji barındırıyor, NVIDIA yazılım tarafında da epey iyi. Benzer fiyatlar olduğu zaman kafa karıştırabilir. Oyun dışında amaçlar için de RTX kartlara bakılabilir. Saf oyun performansı söz konusuyken RX 6600 gayet güzel kart. Ryzen 5 1600 ve INNO3D Twin X2 GTX 1660 6 GB işlemci ile iki kart da sıkıntı yaratır bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam DLSS'de o kadar iyi değil Control dışında. Arka planı 720 900p falan işliyor bulanik oluyor nesneler falan. Oyunu Ultra ayarlara getirsen bile görüntü bulanıklaşıyor. İnternette var testi isterseniz bakın. DLSS o kadar iyi değil ama FSR'den cok daha iyi.

RX 6600 alınır tabii. FSR çok iyi bir teknoloji değil ama kullanmak da şart değil. Benzer fiyattaki ekran kartlarından daha iyi performans veriyor zaten. RTX birçok iyi teknoloji barındırıyor, NVIDIA yazılım tarafında da epey iyi. Benzer fiyatlar olduğu zaman kafa karıştırabilir. Oyun dışında amaçlar için de RTX kartlara bakılabilir. Saf oyun performansı söz konusuyken RX 6600 gayet güzel kart. Ryzen 5 1600 ve INNO3D Twin X2 GTX 1660 6 GB işlemci ile iki kart da sıkıntı yaratır bu arada.

İşlemcimi değiştireceğim zaten şu anda.

Sistem: AMD Ryzen 5 1600 AF / MSI B450M Pro M.2 Max / G.Skill flare X 2x8 GB 3200 MHz RAM / XPG Spectrix S40G M.2 SSD / Aerocool Cylon 500W 80+ PSU / Rampage Racer ATX kasa / ASUS ROG STRIX RX570 4 GB OC.

Sadece ekran kartını sattım sistemi tamamen satıp hazır RX6600'lü sistem mi alayım yoksa sadece ekran kartı mı neyi önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem içinde ekran kartı genel olarak daha uyguna geliyor. Son bir aydır bazı ekran kartları da makul fiyatlardan bulunabiliyor. Ekran kartı alacaksan işlemciyi de en azından R5 3600 seviyesine yükseltmek gerekir. Sistemi ne kadara satabilirsin, üstüne ne kadar eklemen gerekir, diğer bileşenleri yeni almaya kalkınca cebinden ne kadar çıkacak ve buna değecek mi hesaplamak lazım. Piyasanın büyük sıkıntısı ekran kartı olduğu için sistemi ekran kartsız bütün halinde satmak pek kolay olmayabilir. Parça parça uğraşmak da istediğin bir şey mi bilemem.

Ben de kendi sistemimi elden çıkartıp en azından RTX 3060/Ti gibi seçeneklere geçiş düşünüyorum. Kişisel olarak, işlemci değiştir, ekran kartı değiştir, güç kaynağı değiştir derken baya zahmetli geliyor parça değişimi işi bana. :)

Taş gibi karttır alabilirsin. RTX 3050 ve 2060 ile karşılaştırınca f/p oranıyla güneş gibi parlıyor oradan. RTX 3060 ile 6600 XT de güzel kartlardır ama bütçe bunlara yetmiyorsa alınacak en iyi kart 6600 olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı