RX6600 BF 2042 yükleme ekranında takılma oluyor

İşletim sistemi
Windows 11
Oyunun tek API'si bu zaten, değiştirilmiyor ki.

DirectX 12 açıkken genelde yeni açılan haritalarda başlangıçta hafif kasmalar olur sonra akıcı olur. Ama sürekli oynadıktan sonra kasma donma olmaması lazım. Eğer yeni giriyorsan bundandır. Sürekli oynadıktan sonra kasma olmaz.

Anormal bir durum gibi gelmedi bana, disk ile alakalı büyük ihtimalle. Harita yüklenirken takılma bir çok oyunda oluyor, bu oyunda da optimizasyonun iyi olmaması nedeniyle normal karşılanabilir. Başlıkta ekran kartı geçmiş fakat, GPU ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum.

DirectX 12 açıkken genelde yeni açılan haritalarda başlangıçta hafif kasmalar olur sonra akıcı olur. Ama sürekli oynadıktan sonra kasma donma olmaması lazım. Eğer yeni giriyorsan bundandır. Sürekli oynadıktan sonra kasma olmaz.
Anormal bir durum gibi gelmedi bana, disk ile alakalı büyük ihtimalle. Harita yüklenirken takılma bir çok oyunda oluyor, bu oyunda da optimizasyonun iyi olmaması nedeniyle normal karşılanabilir. Başlıkta ekran kartı geçmiş fakat, GPU ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum.
Sürekli oynadıktan sonrada oluyor hocam ama oyun içine girince hiç bir sorun yaşamıyorum . M2'de nasıl böyle bi sorun ola biliyor aklım almıyor .

Hayır oyun default olarak DirectX 11 ile açılıyor. Config dosyası içinden DX12'yi aktif etmek gerekiyor.
Bende aktif hocam sanırım dx11 gibi değil görüntü .

Sürekli oynadıktan sonra da oluyor hocam ama oyun içine girince hiçbir sorun yaşamıyorum. M.2'de nasıl böyle bir sorun ola biliyor aklım almıyor.

Bende aktif hocam sanırım DX11 gibi değil görüntü.

Hocam içinizin rahat etmesi amaçlı. HD Tune yardımıyla test yapabilirsiniz. Okuma benchmark'ı bir de sağlık testi yapın.
HD Tune indirme linki: HD Tune Pro

Hocam içinizin rahat etmesi amaçlı. HD Tune yardımıyla test yapabilirsiniz. Okuma benchmark'ı bir de sağlık testi yapın.
HD Tune indirme linki: HD Tune Pro
Hocam bu şekilde test sonuçları .

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    107,5 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    199,9 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı