RX6600 FPS düşüşü

Tek mi, 2 x 8 mi?

Kişisel görüşüm spiderman sorunlu bir oyun. Forumda ve genel olarak nette açılmış çok konu var benzer konfigürasyonda. Spider-Man Remastered RX 6600 sistemde düşük FPS veriyor

Fsr kapalı iken aldığınız değerler süper bana göre. Çift ram varsa belki düşük ihtimal bellek problemi olabilir mi dedim ama sanmıyorum. Bir şekilde yazılımsal olarak cpu-gpu kullanım oranları dengesiz ki sizin düzeltebileceğiniz bir şey değil. İntel de benzer sorunu yaşayan birisi hyper threading' i kapatınca çekirdek kullanım oranları artmış ve gpu kullanımı yüzde 95' e çıkmış. O şekilde sorunu çözebilmiş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende spiderman için öyle düşünmüştüm ama bu diğer oyunlarda da oluyor o canımı sıkıyor

Bende spiderman için öyle düşünmüştüm ama bu diğer oyunlarda da oluyor o canımı sıkıyor
Ve 2x8 ram var

Hımm, benim sürücüler nisan ayına filan ait hala. Belki de ondandır, bilemedim.

Nisan ayındaki sürücü en yüksek FPS veren sürücüdür benim sıkıntım olmasa ona geçerdim.

Tek mi, 2 X 8 mi?

Kişisel görüşüm Spider-Man sorunlu bir oyun. Forumda ve genel olarak nette açılmış çok konu var benzer konfigürasyonda. Spider-Man Remastered RX 6600 sistemde düşük FPS veriyor

FSR kapalı iken aldığınız değerler süper bana göre. Çift RAM varsa belki düşük ihtimal bellek problemi olabilir mi dedim ama sanmıyorum. Bir şekilde yazılımsal olarak CPU-GPU kullanım oranları dengesiz ki sizin düzeltebileceğiniz bir şey değil. Intel de benzer sorunu yaşayan birisi Hyper Threading'i kapatınca çekirdek kullanım oranları artmış ve GPU kullanımı yüzde 95'e çıkmış. O şekilde sorunu çözebilmiş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PS'den PC'ye gelen oyunların hepsinde bu sorun var. Spider-Man genel olarak hatalı çıkmış genel sorun yani.

Nisan ayındaki sürücü en yüksek FPS veren sürücüdür benim sıkıntım olmasa ona geçerdim.

PS'den PC'ye gelen oyunların hepsinde bu sorun var. Spider-Man genel olarak hatalı çıkmış genel sorun yani.
Bios ayarlarını varsayılanlara döndürüm xmp profini seçtim şu anlık bi sorun yok

BIOS ayarlarını varsayılanlara döndürüm XMP profini seçtim şu anlık bir.

Herhalde benim çözümüm buydu şu an sıkıntısız bir şekilde çalışıyor.

Sorun Spider-Man'da düzeldi fakat god of warda sadece ilerleriğimiz kısımlarda 1 saniyelik kasma oluyor FPS yüksek.

Son düzenleme:
Bios ayarlarını varsayılanlara döndürüm xmp profini seçtim şu anlık bi sorun yok

Herhalde benim çözümüm buydu şu an sıkıntısız bir şekilde çalışıyor.

Sorun Spider-Man'da düzeldi fakat god of warda sadece ilerleriğimiz kısımlarda 1 saniyelik kasma oluyor FPS yüksek.
Xmp zaten açık değil miydi?

XMP zaten açık değil miydi?

Açıktı BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar kapandı ya açtım tekrardan fakat şu an fark ediyorum sorun hala düzelmemiş.

Açıktı BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar kapandı ya açtım tekrardan fakat şu an fark ediyorum sorun hala düzelmemiş.

Şu anlık Windows 11'e geçtim ve CS'yi bile Windows 10'a kıyasla fazla akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

Şu anlık Windows 11'e geçtim ve CS'yi bile Windows 10'a kıyasla fazla akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

Sorun kesinlikle Windows 10'daymış şu an Spider-Man'da en yüksek ayarlarda FSR kapalı RTX kapalı 80 90 FPS oynayabiliyorum.

Son düzenleme:

Sorun kesinlikle Windows 10'daymış şu an Spider-Man'da en yüksek ayarlarda FSR kapalı RTX kapalı 80 90 FPS oynayabiliyorum.

Şehirde FPS düşüşleri oluyor mu hocam.

Geri
Yukarı