RX6600 Ryzen 5 5500 sistemde Cyberpunk düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

PaRaDoKs

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
RX 6600
İşlemci
Ryzen 5 5550
İnternetteki testlerde Ultra ayarlarda 60-70 FPS arası akıcı bir şekilde oynanabiliyor fakat bende ise FPS aşırıdı düşük. Ultra ayarlarda 40-55 arası geziyor driver en yeni çıkandan bir önceki 23.11 sanırsam WHQL sürümünü kurduğumu kurmadan önce kurulumun temiz olması için AMD'nin kendi DDU programıyla eski sürücüleri silmiştim. İşlemci sıcaklığım 70 derecelerde.

60 FPS görür ama altını da görür. RX 6600'ün aşağı yukarı performansını biliyorum. Yüksek ayar hem ultradan farklı sayılmaz (ya da Ultra ayar yapıp sadece ekran alanı yansıma kalitesini yüksek yapın) hem de devamlı 60 FPS üzerinde kalacağından daha akıcı olur.

Şu Alan Wake 2'de patlamasaydı iyiydi bu kart. High ayarlarda FSR desteği ile 60FPS sabit giderim diyordum hayal oldu.

Şu Alan Wake 2'de patlamasaydı iyiydi bu kart. High ayarlarda FSR desteği ile 60FPS sabit giderim diyordum hayal oldu.

Ne yalan söyleyeyim benim belki de 2020'den beri beklediğim "next-gen" tanımına uyan ilk oyun Alan Wake 2 oldu.

Grafikler, kaplamalar, ambiyans, detaylar vb. o ağırlığı hissediyorsun. Northlite güzel bir oyun motoru, Unreal Engine 5 de bayağı bir sınırsız duruyor tabii konsolları öldürmesin diye ağırdan alıyorlar.

RX 6600 hala sağlam, 2025 yılı da dahil olmak üzere çoğu oyunu güzel grafiklerde oynatır. 2026 gibi ise yavaştan yol vermek iyi olur. Üzerine 2 jenerasyon kart çıkmış olacak o da normaldir.

Ne yalan söyleyeyim benim belki de 2020'den beri beklediğim "Next-gen" tanımına uyan ilk oyun Alan Wake 2 oldu.

Grafikler, kaplamalar, ambiyans, detaylar vb. o ağırlığı hissediyorsun. Northlite güzel bir oyun motoru, Unreal Engine 5 de bayağı bir sınırsız duruyor tabii konsolları öldürmesin diye ağırdan alıyorlar.

RX 6600 hala sağlam, 2025 yılı da dahil olmak üzere çoğu oyunu güzel grafiklerde oynatır. 2026 gibi ise yavaştan yol vermek iyi olur. Üzerine 2 jenerasyon kart çıkmış olacak o da normaldir.

Bakayım grafiklerinin güzelliği YouTube videolarından tam olarak anlaşılmıyor alınca bende gerçekten öyle mi öğreneceğim.

Bakayım grafiklerinin güzelliği YouTube videolarından tam olarak anlaşılmıyor alınca bende gerçekten öyle mi öğreneceğim.

Bayağı güzel. İyi yanı oyun düşük ayarlarda da bayağı kaliteli görünüyor. Orta ayarlar + FSR kalite tahminimce görüntü ve performansı ideal yapacaktır.

Bayağı güzel. İyi yanı oyun düşük ayarlarda da bayağı kaliteli görünüyor. Orta ayarlar + FSR kalite tahminimce görüntü ve performansı ideal yapacaktır.

Eyvallah hocam sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı