RX6600 Ryzen 5 5500 sistemde Cyberpunk düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

PaRaDoKs

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
RX 6600
İşlemci
Ryzen 5 5550
İnternetteki testlerde Ultra ayarlarda 60-70 FPS arası akıcı bir şekilde oynanabiliyor fakat bende ise FPS aşırıdı düşük. Ultra ayarlarda 40-55 arası geziyor driver en yeni çıkandan bir önceki 23.11 sanırsam WHQL sürümünü kurduğumu kurmadan önce kurulumun temiz olması için AMD'nin kendi DDU programıyla eski sürücüleri silmiştim. İşlemci sıcaklığım 70 derecelerde.

5500 ile 6600 hiçbir zaman ultra 60-70 FPS oynayamaz kapalı alanda değilsen. 45-55 FPS normal olanı, seni yüksek ayarlarla karıştırdın sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam arkadaşımda RTX 2060 var benim aldığım FPS değerleri ile aynı FPS i alıyor
video da dk 8 den itibaren cyberpunk var hocam

Testlerde arkadaki işlemler azaltılıyor. Sizde Discord, tarayıcı, Steam vb. açık kalıyorsa etki ediyordur. Ve V-Sync açık ise kapatın.

Hocam videodaki FPS değerlerinin 10 aşağısında FPS alıyorum fakat oyunum böyle akıcı değil V-Sync kapalı.

Optimizasyon patladı son güncellemede.
Hocam bilemiyorum eski halini oyunun daha yeni aldım ama doğrudur

Hocam videodaki FPS değerlerinin 10 aşağısında FPS alıyorum fakat oyunum böyle akıcı değil V-Sync kapalı.

O nasıl bir ayar bilmiyorum ama yollarda araba yok? Hayalet şehirde araba sürüyor. Tabii ki diğer araçlar ve kalabalık FPS düşürecektir.

Tavsiyem o donanımlarla ultra değil, yüksek oynaman. RAM hızlarını da kontrol et 2133Mhz çalışıyor olmasınlar.

O nasıl bir ayar bilmiyorum ama yollarda araba yok? Hayalet şehirde araba sürüyor. Tabii ki diğer araçlar ve kalabalık FPS düşürecektir.

Tavsiyem o donanımlarla Ultra değil, yüksek oynaman. RAM hızlarını da kontrol et 2133MHz çalışıyor olmasın.

Yarın öyle denerim o zaman teşekkürler.

5500 ile 6600 hiçbir zaman Ultra 60-70 FPS oynayamaz kapalı alanda değilsen. 45-55 FPS normal olanı, seni yüksek ayarlarla karıştırdın sanırım.

Hocam ben bunlar ile sabit 60FPS oynamıştım 2.0 güncellemesinden sonra.

Hocam ben bunlar ile sabit 60FPS oynamıştım 2.0 güncellemesinden sonra.

60 FPS görür ama altını da görür. RX 6600'ün aşağı yukarı performansını biliyorum. Yüksek ayar hem ultradan farklı sayılmaz (ya da ultra ayar yapıp sadece ekran alanı yansıma kalitesini yüksek yapın) hem de devamlı 60 FPS üzerinde kalacağından daha akıcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı