RX6600 sistem düşük FPS veriyor

Mertyilm

Hectopat
ASUS H610M-K, i3 12100F, RX6600, 16 GB 3200MHz RAM.
Sistemim yukarıda yazdığım şekilde ve arkadaşımda da aynı sistem va,r tek fark ekran kartı RTX 2060. Assetto Corsa ve GTA 5 Online'de benim kartım daha güçlü olmasına rağmen ben daha düşük FPS alıyorum. Assetto Corsa'da arkadaşım 90-100FPS alırken ben 55-75 arası FPS alıyorum. Tüm grafik ayarlarımız aynı hatta arkadaşımın grafik ayarları daha yüksek. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayarların farklıdır belki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyunu content manager üstünden oynuyorum ve ekstra grafik paketleri var aynı paketleri arkadaşımada kurdum. Bu video pek işime yaramaz o yüzden

O nasıl bir RAM ve VRAM kullanımıdır. Bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar dene ağzına kadar dolmuş bellekler.
Yeni yeniden başlattım zaten. Bu sorun yüzünden yapmadığım şey kalmadı XMP ayarını bile değiştirdim hala aynı.

Daha önceden de böyle miydi durumlar yoksa yeni yeni mi başladı?
Uzun süredir böyle.

Yeni yeniden başlattım zaten. Bu sorun yüzünden yapmadığım şey kalmadı XMP ayarını bile değiştirdim hala aynı.

İlginç belleklerin bu kadar dolması performansı kısıtlar, droplar bile girebilir. Oyuna kurduğun modlar bulduğunu sömürüyor sanırım.

Dropta çok yiyorum zaten. Aynı modlar arkadaşımdada var fakat onda böyle bir sorun yok.

Memory leak var, şu ortamda oynamak zor olur. Benzer sorunu Rise of The Tomb Raider oyununda ayarları köklediğimde ben de yaşamıştım. Yükseğe indirdiğimde hem FPS uçmuştu hem de droplar gitmişti.

Hocam Ram ve VRAM yönünden sıkıntılar var cidden. Sadece oyun çalıştırdığınızda emin misiniz arkaplanda bir başka şey var mı ki bu değerler çok yüksek. Muhtemelen ram-vram darboğazı.
Arka planda bir şey açık olmamasına çok dikkat ederim görev yöneticisinden gereksiz uygulamaları kapatırım. Bu ekran görüntüsünü çektiğimde arkada discord ve steam açıktı sadece.

Memory leak var, şu ortamda oynamak zor olur. Benzer sorunu Rise of The Tomb Raider oyununda ayarları köklediğimde ben de yaşamıştım. Yükseğe indirdiğimde hem FPS uçmuştu hem de droplar gitmişti.
Arkadaşımın kulandığı grafik ayarlarının aynısını denedim her şey fulldeydi sonra ayarları kıstım fakat sonuç yine aynı oldu.

Yani ben böyle bir şey görsem muhtemelen arkaplanda çalışan bir şey var mı diye şüphelenirdim.
Arka planda bir şey açık olmamasına çok dikkat ederim görev yöneticisinden gereksiz uygulamaları kapatırım. Bu ekran görüntüsünü çektiğimde arkada discord ve steam açıktı sadece.

Hatta ya virüs bulaşmış diye format atardım heyecanla ya da driverları kontrol ederdim bir sıkıntı mı var diye :D. Peki oyundaki ayarları belli seviyede düşürdüğünüzde de FPS oranında önemli bir fark oluşuyor mu benzer sistemlerde yoksa yine çok yüksek bir fark ile mi karşı karşıya kalıyorsunuz

Yani ben böyle bir şey görsem muhtemelen arkaplanda çalışan bir şey var mı diye şüphelenirdim.

Hatta ya virüs bulaşmış diye format atardım heyecanla ya da driverları kontrol ederdim bir sıkıntı mı var diye :D. Peki oyundaki ayarları belli seviyede düşürdüğünüzde de FPS oranında önemli bir fark oluşuyor mu benzer sistemlerde yoksa yine çok yüksek bir fark ile mi karşı karşıya kalıyorsunuz
Sisteme 2 kere format attım zaten aynı devam etti sorun, ayarları düşürüncede aynı sorun devam ediyor.

Ondaki VRAM ve RAM kullanım değerleri kaça çıkıyor?
Ekran_goruntusu_2023-01-15_150014.png

Arkadaşımın değerleri böyle. FPS pitteyken genelde aynı oluyor fakat sürerken aramızda çok fazla fps farkı oluyor. Hatta sadece ikimizin olduğu bir yolda ben 80fps alırken arkadaşım 120-130fps alıyordu.

Son düzenleme:
Sisteme 2 kere format attım zaten aynı devam etti sorun, ayarları düşürüncede aynı sorun devam ediyor.

Eki Görüntüle 1633690
Arkadaşımın değerleri böyle. FPS pitteyken genelde aynı oluyor fakat sürerken aramızda çok fazla fps farkı oluyor. Hatta sadece ikimizin olduğu bir yolda ben 80fps alırken arkadaşım 120-130fps alıyordu.

Onda da dibine kadar sömürmüş. Sürerken neden değişiyor bilmiyorum açıkçası, aklıma tek gelen ihtimal AMD kartların memory leaki hiç sevmemesi. Benim de her başıma geldiğinde performans çok saçmalıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı