RX6600 sistemde düşük GPU kullanımı

Sıcaklık değerlerim normal yani inanın 3 gündür araştırıyorum. BIOS'tan RAM frekanslarımı yükselttim. Dediğim gibi ekran kartı kullanımı aniden düşüyor ve takılıyor o sırada sonra geri düzeliyor.

İşlemcim en fazla 60 görüyor. Ekran kartım ise 55'e kadar çıkıyor kendi fanı çalışınca hemen 48 e vs. iniyor o yandan sıkıntı yok. Dediğim gibi bilgisayar yeni olduğu için temiz.

Hocam senin bir fikrin var mı sen anlarsın.
@kino

@kino hocam senden başka çarem yok bilen yok forumda şu videoyu izleyip bir yardımcı olabilir misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@kino Hocam ben ekran kartımın frekanslarını 2600 ile 2700 arasına almama rağmen hala 300-400' lere frekans drop yiyor sebebi ne olabilir.
Disk HDD mi SSD mi?
Anakart nedir?
Sürücüler güncel mi?
Biraz darboğaz var gibi gözüküyor.
Sorun ekran kartında olabilir.
Her şeyden önce tüm sürücüleri kaldırıp tekrar yükleyin.
RAM'leri çıkartıp takmak da işe yarayabilir.

Disk HDD mi SSD mi?
Anakart nedir?
Sürücüler güncel mi?
Biraz darboğaz var gibi gözüküyor.
Sorun ekran kartında olabilir.
Her şeyden önce tüm sürücüleri kaldırıp tekrar yükleyin.
RAM'leri çıkartıp takmak da işe yarayabilir.

M.2 SSD, ASUS Prime H610M-K D4.,güncel, darboğaz olduğunu sanmıyorum birbiri ile uyumlu parçalar diye biliyorum. Sürücüleri kaldırıp yüklemeyi denedim formatta attım.

M.2 SSD, ASUS Prime H610M-K D4.,güncel, darboğaz olduğunu sanmıyorum birbiri ile uyumlu parçalar diye biliyorum. Sürücüleri kaldırıp yüklemeyi denedim formatta attım.
Hocam maalesef daha fazla yardımcı olamıyorum forumda daha bilgili hocalarım var. Onları etikletleyin isterseniz. Sizin adınıza üzüldüm.

Geri
Yukarı