RX6600 sistemde görüntü gelmiyor

volcy123

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX6600
Anakart
Asus Prime B550M-K
İşlemci
Ryzen 5 5600
Selam, yeni bir sistem topladım ve ilk çalıştırmada her şey normal bir şekilde çalıştı ve Windows masaüstünü dahi gördüm. PC'yi kapatıp tekrar açtığımda hiçbir şekilde ne yaptıysam görüntü alamadim. Çalıştırınca CPU fani, kasa fanlari ve PSU fanlari dönüyor. Anakarttaki LED'ler de çalışıyor. Ne yaptiysam olmadi kafayi yemek üzereyim. RX6600 karttami sorun var acaba diye dusunup eski PSU baglantisi gerektirmeyen ekran kartini bağladım o da fayda etmedi.

-BIOS pilini ve fisi söküp 10 dk sonra bekleyip taktim.
-RAM'in tam oturup oturmadigini ve slotlari tek tek denedim.
-Eski ekran kartimi takip denedim.

• Sapphire RX6600.
  • Ryzen 5 5600.
  • 2x8 3600MHz RAM.
  • 550W PSU.
  • ASUS Prime B550mk.

Uzay kasa yapmayı da denedim fakat değişen bir şey olmadı.

Dosya Ekleri

• 62C494AC-14F2-46AE-B94F-001D24270C41.jpeg
    62C494AC-14F2-46AE-B94F-001D24270C41.jpeg
    250,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Güc girisi belki tam oturmamis olabilir kartin onu kontrol ettin mi bir de modüler is psu ise ,psu slotunu da kontrol et kablo oturmus mu oturmamis mi diye.

Varsa farkli bir kabloyla baglamayi deneyin sistemi monitöre.

Güc girisi belki tam oturmamis olabilir kartin onu kontrol ettin mi bir de modüler is psu ise ,psu slotunu da kontrol et kablo oturmus mu oturmamis mi diye.

Varsa farkli bir kabloyla baglamayi deneyin sistemi monitöre.
Ondan da şüphelenip oturmuş mu diye kontrol ettim dün ama nafile :(

Farklı hdmi ile de sonuc alamadim

Bu Sorunun kaynagi bir cok sebep olabilir o yüzden bütün parcalari tek tek denemen gerekiyor. Eger mümkünse en iyisi temel donanimlari farkli bir sistemde denemek. Ekran kartindan baslayabilirsin. Daha sonra Ram ve islemciyi kontrol edersin. Ama ilk önce yukarida yazdigim gibi kablo ve giris cikis portlarindan basla daha sonra sistem parcalarina gec.

Bir de anakarttaki ledleri cekip atabilir misin bilgisayari actiktan sonra?

Geri
Yukarı