RX6600 sisteme AM4 anakart ve işlemci önerisi

47rapflexx

Decapat
Arkadaşlar 2300 liram var ve ne yazık ki daha fazlasına çıkamıyorum. Elimdeki anakart MSI970 Gaming ve AM3+ olduğu için düzgün bir işlemci takamıyorum. Bu paraya ikinci el alabileceğim AM4 anakart + işlemci var mıdır? Tavsiyeleriniz neler?
Sistem özellikleri:
Ekran kartı: RX6600.
İşlemci: FX 8320.
Anakart: MSI970 Gaming.
RAM: Corsair Vengeance 8x2 DDR3.
PSU: Aerocool 500W.

AM4 istemişsiniz ancak ben naçizane olarak AM5 tavsiye edeceğim. AM4 için harcayacağınız paradan çok da fazla olmayacaktır. AM4 ile eski sisteminizden sadece RAM'leri kullanacaksınız bence elden çıkartın DDR5 geçmiş olursunuz. Yine de AM4 derseniz 5600 düz veya X yanına Gigabyte B550 DS3H (a serisi önermem OC yapılamıyor).

AM4 istemişsiniz ancak ben naçizane olarak AM5 tavsiye edeceğim. AM4 için harcayacağınız paradan çok da fazla olmayacaktır. AM4 ile eski sisteminizden sadece RAM'leri kullanacaksınız bence elden çıkartın DDR5 geçmiş olursunuz. Yine de AM4 derseniz 5600 düz veya X yanına Gigabyte B550 DS3H (a serisi önermem OC yapılamıyor).
Nolur 2300 liraya AM5 işlemci ve anakart önerir misin?

B550 DS3H kullanıyordum, zaten Ryzen 5 işlemcilerde FX serisinde olduğu gibi muazzam bir overclock kapasitesi yok, hatta daha bile bir de kule tipi ısıtma ile bile çözülemeyen ısınma sorunu için CPB kapatmak gerekebiliyor. 2 adet M.2 girişi ve 4 adet RAM girişi dışında yani benim gibi depolama ve RAM ihtiyacınız normal oyuncuların üzerinde değil ise bir işe yaramıyor. 1 adet M.2 SSD girişi olan herhangi bir AM4 anakart alınabilir fazla fazla yeter.
Ek olarak arkadaşın bütçesi ile ikinci el B450 anakart bile zor alınıyor siz giriş seviyesini karşılamayan bütçe için orta seviye öneri yapıyorsunuz.

Geri
Yukarı