RX6600 ve i5 9400F sistemde düşük FPS almak

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Valorant 90FPS-130FPS arası oynuyorum. Kafayı sıyırmak üzereyim. Ayarları Full'e alıyoruım, düşüyor. Azaltıyorum, yine düşüyor. Ne yapacağım öneriniz nedir?

i5 9400F işlemci, RX6600 ekran kartı, 2666 MHz RAM (3200), Prime H310M-K r2.0 anakart.

.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda herkes bundan şikayetçi tahminimce en son güncellenen driver ve Update'den sonra oldu bu.

Sorun sistem yüzünden mi? Driver yüzünden mi anlamadım. @kino hocam işlemcin ekran kartı için yeterli demişti. O zaman 8 GB RAM takılıydı şu an 16 GB takılı fakat çok FPS değişmedi. Aklım almıyor hocam. GT730 takılıydı Valorant'ta 100FPS veriyordu RX6600 130 veriyor üstüne drop var.

Ben önceden Battlefield 5 oynarken işlemciyi yüzde 40 kullanırdı şimdi yüzde 70 80'e kadar çıkıyor kullanım ayarlarla oynamadığım halde ultrada bir bit yeniği var belli ama dur bakalım

Ben önceden Battlefield 5 oynarken işlemciyi yüzde 40 kullanırdı şimdi yüzde 70 80'e kadar çıkıyor kullanım ayarlarla oynamadığım halde ultrada bir bit yeniği var belli ama dur bakalım.

Sistemden çok şüphe etmeye başladım sistem mi sorunlu diye sizden duymak içime bir nebze de olsa su serpti fakat yine de rahatsızım.

@Sydraaa oyunda sıkıntı olabilir bir süredir oynamadım. Oyun içi kullanım değerlerini kontrol et. Bir de Valorant ekran kartının ve tüm sistemin test edileceği oyun değil. RDR2, CP77, GoW, AC Valhalla, Elden Ring gibi daha ağır oyunlarda ayar köklersen daha iyi tecrübe edersin sistem nasıl davranıyor.

@Sydraaa oyunda sıkıntı olabilir bir süredir oynamadım. Oyun içi kullanım değerlerini kontrol et. Bir de Valorant ekran kartının ve tüm sistemin test edileceği oyun değil. RDR2, CP77, GoW, AC Valhalla, Elden Ring gibi daha ağır oyunlarda ayar köklersen daha iyi tecrübe edersin sistem nasıl davranıyor.

Hocam bütün sistemi kontrol edecek bir oyun olmayabilir fakat sistemi şöyle bir göz gezdirince alınan FPS normal mi sizce?

Hocam bütün sistemi kontrol edecek bir oyun olmayabilir fakat sistemi şöyle bir göz gezdirince alınan FPS normal mi sizce?

Valorant için değil ortalama 200 FPS civarı olması gerekirdi ister RX 6600 takılı olsun ister RTX 4090. Ama bu oyunun performansı sistemin alt donanımlarına bağlı tamamen, ekran kartı da dahil tam performans için büyük oyunları denemen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı