RX6700 ekran kartında 1080p için FSR açılmalı mı?

metabor

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 1080p için oyunlarda FSR açmalı mıyım?

Kalite modunda da grafiklerde pek bir değişiklik göremiyorum, hatta bazen belki kötüleşme olabilir mi yoksa bana mı öyle geliyor sizce?

FPS arttırmak için açabilirsin derseniz tamam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kalite modunda da grafiklerde pek bir değişiklik göremiyorum, hatta bazen belki kötüleşme olabilir mi yoksa bana mı öyle geliyor sizce?

Şu an için zaten çoğu oyunu akıcı oynatan bir kart hocam gerek yok bence.

Kartı zorlamaya hiç gerek yok. Gerçekten bilgi sahibiyseniz tabii ki de yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer monitörünüzün Hz değerini aşan bir FPS'e sahipseniz, ya da oyunlarda sabit 60+ FPS alıyorsanız, ya da oyun size kasıyor hissi vermiyorsa -ki 6700 güçlü bir kart diye biliyorum- açmanıza gerek yok bence.

Aslında FSR performansı oyundan oyuna değişiyor. Örnek olarak şu an The Last of Us oynuyorum FSR kalite moduna çok bir fark yok ama God of War oynarken farkı hissetmiştim. Monitörünüz 144-160 Hz arasıysa ve RX6700 gibi bir kart ile Ultra ayarlarda 70-90 FPS alıyorsanız ve daha yüksek FPS almak istiyorsanız FPS arttırınca daha rahat ediyorsanız FSR açmak sizin için mantıklı olacaktır.

VSR aç. Çözünürlüğü 2K yap. FSR aç. On numara görüntü. FSR performans arttırmanın yanında görüntü kalitesini arttıran bir teknoloji.
Upscaling görüntü kalitesini artıran bir teknoloji değildir. Tam tersine görüntüler düşük çözünürlüklerde daha bulanık şekilde görünür. 4K gibi yüksek çözünürlüklerde bu bulanıklık daha az fark edilecek derecede olduğu için 4k gibi yüksek çözünürlüklerde kullanılması daha uygundur.

Geri
Yukarı