RX6700 sistem nasıldır?

Bütçe
11200
Bir liste oluşturabilir misin? Güç kaynağını da ben vatandan almayı düşünüyorum, fiyatı 930'a kadar düştü. Ekran kartı RAM ve güç kaynağını vatandan alayım. Antec kasayı da tebliondan alırım. Anakartı da Gencer'den aldığım an bu iş tamamdır sanırım. Doğru muyum?

Xigmatek güç kaynağı çok iyi değil kendim kullandım önermiyorum. Dışarıda da aynı fiyata satılıyor.

Xigmatek güç kaynağı çok iyi değil kendim kullandım önermiyorum. Dışarıda da aynı fiyata satılıyor.
Bu sisteme yeterse 500W şunu alıyorum o zaman;
Ryzen 5 5500 kullanacağım sistemde. Güç kaynağı 886'ya düştü.

Bu sisteme yeterse 500W şunu alıyorum o zaman;
Ryzen 5 5500 kullanacağım sistemde.

Yetmez, yetse de ucuna. NZXT'a sınıfı ve yarı modüler kaliteli bir güç kaynağı. Ne vatan sevdssıysa artık çoğu ürün uyguna gelmiyor zaten.

Cooler Master PSU 12v kanalından 450W güç veriyor kesinlikle yetmez.

Yetmez, yetse de ucuna. NZXT'a sınıfı ve yarı modüler kaliteli bir güç kaynağı. Ne vatan sevdssıysa artık çoğu ürün uyguna gelmiyor zaten.

Cooler Master PSU 12v kanalından 450W güç veriyor kesinlikle yetmez.
Tamam o zaman 550W alıyorum önerdiğiniz gibi. Fakat tam sınır nokta 550W almakta emin miyiz? Kuruşu kuruşuna bütçem tam 11,260

A600Dn'den mi bahsediyorsunuz? Giriş seviye kötü bir güç kaynağı. İtopya'dan alacaksanız NZXT C550 alın.
Tamam o zaman şöyle bir listelersek;

Antec NX292 kasa
NZXT C550 güç kaynağı 550W
Sapphire Radeon RX 6700 10GB
GSkill 16GB 3200MHz RAM
Gigabyte B450M ana kart

Ana kart kasaya sığar değil mi? NX292 kasa özelliklerinde desteklenenler arasında MicroATX var, yine de emin olmak açısından sorayım dedim. Ryzen 5 5500'de 5 Nisan'da alacağım.

Tamam o zaman şöyle bir listelersek;

Antec NX292 kasa.
NZXT C550 güç kaynağı 550W.
Sapphire Radeon RX 6700 10GB.
G.Skill 16 GB 3200MHz RAM.
Gigabyte B450M anakart.

Anakart kasaya sığar değil mi? NX292 kasa özelliklerinde desteklenenler arasında microatx var, yine de emin olmak açısından sorayım dedim. Ryzen 5 5500'de 5 Nisan'da alacağım.

Evet uyumludur, süper liste olmuş hayırlı olsun.

Evet uyumludur, süper liste olmuş hayırlı olsun.
Ram tarafını hiç sormadım ama; GSkill'a güveniyorum da tabii daha fiyat performans bir ürün varsa şu anda indirimde, iyi olur. Mesela 3600MHz indirimde olan kampanyalı bir bellek mıdır?

Aynı model 3600MHz değerinde buldum. GSkill yine, sadece üstüne elli lira koymam gerekti.

Yeni konular

Geri
Yukarı