RX6700 XT R5 5600 sistem GTA 5'te FPS düşüyor

DogukanS34

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, RX6700 XT ve Ryzen 5 5600 işlemcim var GTA 5'te anlamsız bir şekilde FPS düşmesi yiyorum. Oyun en yüksek ayarlarda güzel akıyor ama ara ara takılıyor bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkese merhaba, RX6700 XT ve Ryzen 5 5600 işlemcim var GTA 5'te anlamsız bir şekilde FPS düşmesi yiyorum. Oyun en yüksek ayarlarda güzel akıyor ama ara ara takılıyor bilen var mı?

Bende de aynısı oluyor çözemedim sadece GTA 5'te oluyor bir de. Bir süredir oynamıyorum.

GTA 5 en yüksek ayarlarda hatırladığım kadarıyla 12GB civarına yakın ram kullanıyor. Eğerki sistemde 16 GB ram varsa tabiki. Sistemde 8GB takılıysa 7GB civarında kalıyor bu kullanım. Bu sorundan dolayı aralarda yüksek ayarlarda drop yiyor olabilirsiniz.

GTA 5 en yüksek ayarlarda hatırladığım kadarıyla 12 GB civarına yakın RAM kullanıyor. Eğer ki sistemde 16 GB RAM varsa tabii ki. Sistemde 8 GB takılıysa 7GB civarında kalıyor bu kullanım. Bu sorundan dolayı aralarda yüksek ayarlarda drop yiyor olabilirsiniz.

Bende 16 takılı hocam büyük ihtimalle arkadaşta da öyledir. Bileşenlerimiz de tıpatıp aynı.

Bende 16 takılı hocam büyük ihtimalle arkadaşta da öyledir. Bileşenlerimiz de tıpatıp aynı.
Anladım hocam başka bir sorun aklıma gelmedi malesefki, bende değişimden gelen 3070 ile r5 3600 kullanıyorum herhangi bir takılma yaşamadım.

Kaç FPS alıyorsunuz?

En yüksek ayarlarda 120 170 arası alıyorum.

GTA 5 en yüksek ayarlarda hatırladığım kadarıyla 12 GB civarına yakın RAM kullanıyor. Eğer ki sistemde 16 GB RAM varsa tabii ki. Sistemde 8 GB takılıysa 7GB civarında kalıyor bu kullanım. Bu sorundan dolayı aralarda yüksek ayarlarda drop yiyor olabilirsiniz.

16 GB RAM var hocam.

Ekran kartı sürücüleri güncel mi?

Güncel hocam.

Kaç FPS alıyorsunuz?

120 170 arası alıyorum ful ayarlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync ayarını half olarak ayarlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı