RX6800 vs RTX4060 Ti sistem

Bütçe
30000

zylenix

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhaba arkadaşlar iyi sosyaller.

Uzun zamandır sistem toplamayı araştırıyorum, en son bilgisayarımı 10 sene önce falan kurmuştum sanırım, ama şu an baktığımda sistem konusunda epey kafam karışık, çoğunlukla bu sistemde ufak tefek çizim ve tasarımlar aynı zamanda kafa dağıtmalık oyunlar ile ilgilenmek istiyorum. Öyle üst düzey oyunlarda gözüm yok benim işimi görsün yeter.

Aslında 30'bine kadar bütçem var oda kendimi sıkarsam ama daha düşük bütçeli tavsiyeler gelirse bunu monitör klavye mouse vb ihtiyaçlara dönüştürebilirim.

Ve ek olarak şu iki sistem şu an aklımda ama hangisi ileriye dönük daha verimli olur yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Driveri sık sık çöküyordu. YouTube ve Netflix'de tam ekran yapınca ekran gidiyordu. Gereksiz ısınıyordu. Oyunlarda siyah ekran veriyor ve oyundan atıyordu. Rezalet bir anıydı. Gençer Gaming'den almıştım.
Açtığın birkaç konuyu okudum, ya kartında donanımsal bir sorun var ya da sisteminde sorun var.

RX 6000 serisinde sorun yok gibi bir şey, sen sorun yaşamışsın kötü olmuş tamam da
" ben sorun yaşadım AMD sorunlu " dersen olmaz yani, 10 kullanıcıdan biri sorun yaşadığında kart sorunlu olmuyor.

AMD'nin tartışmasız en başarılı serisidir RX6000 serisi.
Senin olay biraz şanssızlık olmuş.

Açtığın birkaç konuyu okudum, ya kartında donanımsal bir sorun var ya da sisteminde sorun var.

RX 6000 serisinde sorun yok gibi bir şey, sen sorun yaşamışsın kötü olmuş tamam da
" ben sorun yaşadım AMD sorunlu " dersen olmaz yani, 10 kullanıcıdan biri sorun yaşadığında kart sorunlu olmuyor.

Evet unlucky oldu birazcık. Güç olarak çok başarılı ama kronik sorunu çok fazla.

Senin olay biraz şanssızlık olmuş.
10 kullanıcıdan daha az. 5-6 kişiden birisi sorun yaşıyor bence. + olarak 3 amd kart denedim üçü de sorunlu.

Driveri sık sık çöküyordu. YouTube ve Netflix'de tam ekran yapınca ekran gidiyordu. Gereksiz ısınıyordu. Oyunlarda siyah ekran veriyor ve oyundan atıyordu. Rezalet bir anıydı. Gençer Gaming'den almıştım.

Hocam aynı kartı şu an aktif kullanıyorum. Ben pek sorun yaşamadım. Biraz ısınıyor tabii diğer modellere göre ama daha ucuz. O saydığınız sorunlar driverdan kaynaklı bende yaşadım sonra güncelleme gelince düzeldi. Ama hala kusursuz bir kart değil. 1050 Ti'dan geçiş yapmıştım. Kartta en sevdiğim şey 16 GB VRAM olması gözüm kapalı ultraya çekebiliyorum mesela. Ama konu sahibi için 4060 Ti daha uygun olur. Hem daha stabildir hem de CUDA çekirdekleri her zaman edit ve render konusunda işini görür. Ama o sistem bana pahalı geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı