RX6800 WattMan sorunları devam ediyor mu?

kaan dinç

Decapat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
RX6800 ya da RTX 3070 Ti almayı düşünüyorum sizce hangisini almalıyım tercihim RX6800 ama WattMan sorunları devam ediyor mu?

WattMan genelde sistem kararlılığıyla ilgili bir sıkıntı. Bazen driver kaynaklı olduğu da oluyor. Ben 6 ay 6600XT ve 6 ay 6700XT kullandım. İkisinde de toplam 2-3 defa maksimum WattMan yemişimdir. Bu kartlar sonuçta kutulanmadan bir testten geçiyor adamların elinde. Fabrika sıkıntılı kartlar piyasaya sürülmez. Mesela aynı kart benim sistemde hiç hata vermezken sizde verebiliyor. Bu da dediğim gibi sistem bileşenlerinden kaynaklı olabiliyor AMD'de.

Yok bende biliyorum karttan kaynaklı da arkadaş direk 6800 diye belirtince o modele has bir durum mu var diye sordum sadece. Ben 14-15 aydır 6600xt kullanıyorum. Hiç wattman almadım mesela.

Yok ben de biliyorum karttan kaynaklı da arkadaş direk 6800 diye belirtince o modele has bir durum mu var diye sordum sadece. Ben 14-15 aydır 6600XT kullanıyorum. Hiç WattMan almadım mesela.

Yok şansa bağlı galiba AMD kartların hepsinde olma durumu var ben 6800 dememin sebebide ben o kartı alacağım daha önce WattMan alan var mı diye merak ettim.

6800 kullanıyorum 1 kere bile wattman yemedim.

3070 Ti çok güzel kart hatta 6800 aldığım zamanlarda benzer fiyata bulsaydım 3070 Ti alırım diyordum fakat oyunların artık 10-11GB VRAM kullandığını görünce iyi ki 6800 almışım diyorum. 3070 Ti gayet güçlü bir kart olsa da ilerleyen yıllarda 8GB VRAM yüzünden çok daha çabuk miladını dolduracak bunu da göz önünde bulundurun.

Geri
Yukarı