RX6800 XT'nin 85 derece olması normal mi?

Bende de 6900 xt var bu sıcaklık meselesi
beni yiyip bitiriyordu. Bağlantı yeri sıcaklığı sürekli 105 falan oluyordu bende kartın içini açtım sıvı metal sürdüm ve vidaları çok sıktım düzgün temas etsin soğutucu diye şimdi bağlantı yeri 85 falan ama sizin böyle bir şey yapmanıza gerek yok bende takıntı olmuştu.
o takıntı bende de oluştu maalesef sıcaklığa bakmaktan oyuna bakamıyorum :(
Evet muhtemelen öyle. Önden hava alacak fanların olması çok önemli.
Kasayı değiştirmem lazım bence de teşekkürler cevap için

haahhahahahah ister istemez açıyorum
1648068847218.jpeg

Ben bi ara kartı sıvı soğutmaya bile geçirdim bu şekilde ama şuan geri hava soğutmaya geçirdim çok kötü takıntı ya

Hocam kasanız çok güzelmiş maşallah :) 2 sorum olucak sıvı soğutma ya geçmek mantıklı mı ve hangi sıvı metal soğutucuyu almalıyım
Sıvı soğutmaya geçmek mantıklı değil, çok uğraştırıcı. Çok uğraştırıcı olduğu için bozdum zaten sıvı soğutmayı bir kaç gün önce şuan geri hava soğutmaya geçtim. Onun dışında sıvı metal kullanmanızı önermem, çünkü sıcaklığı çok iyi iletiyor evet ancak aynı zamanda elektriği de iletiyor. Yani sürerken çok dikkatli olmanız gerekiyor çünkü taşırırsanız elektriği de ilettiği için kısa devre yapar ve kart bozulur bu yüzden bulaşmanızı önermem veya çok dikkatli olmanız lazım. Ayrıca sıvı metal bir soğutucu değil, termal macun çeşidi.

Şu anki hali böyle:
1648070009797.jpeg

Kartın markası ve modeli ne bilmiyorum ama 85 derece çok yüksek. AMD Kartlar yüksek sıcaklıklara çıkmaya daha meyilli sanırım. Son zamanlarda çok fazla konusu açıldı. Şahsen ekran kartı 85 dereceyken dereceye bakmaktan oyun oynayamam, takıntı haline getiririm. Bu sıcaklık muhabbetlerini gördükçe iyi ki RTX kart almışım diyorum. RTX 3080 Oyunlarda 320W çekiyor, Palit'in dandirik fanlarına ve bloğuna rağmen 70 dereceyi geçmiyor.

Merhaba, geçen günlerde 75 derece sabit olan ekran kartım artık 85 dereceyi görüyor. Kasayı yeni temizledim önde 1 fan arka da 1 üstte ise Cooler Master tek fanlı masterloud 120 Lite var. Kasa ise MSI MAG Vampiric 011C midi Tower
Sizce sorun nedir fan mı eklemek lazım?

Eki Görüntüle 1340485

Radeon chill kullanırsanız sıcaklığınız düşer. Ayrıca FPS'te aynı şekilde. Özel bir fan eğrisi hazırlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı