Ryzen 1500X 4.0 GHz'ye çıkarılır mı?

Reoxy

Centipat
Merhabalar GPU yeterli gelmediğinden dolayı CPU'yu overclock yaptım. Sonuçlar bir hayli iyi çıktı fakat sıcaklık değerleri normal mi, sormak istedim.
GPU: ASUS Dual OC 1070.
CPU: AMD Ryzen 1500X 4.0 GHz (O.C)
CPU soğutucu: Cooler Master Masterliquid 120x2.
asdasdasdas.PNG
Boşta 40-50 C arası gidip geliyor.
1sss.PNG

Stres testi altında: (Prime95 programı ile) 65-75 C aralarına gidip geliyor ( 5 dakika çalıştırdım ) 10 dakika sonrası: 79 C
sdaasdsa.PNG

Bu sıcaklık değerleri normal mi, bilmek istiyorum. Yardımcı olacak arkadaş varsa lütfen yorum olarak yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Boşta zaten 40 derece civarlarında oluyor. Normal sayılır. Overclock cidden ihtiyacın varsa yap. Birde yaz mevsimindeyiz. Birde bunu oyunlarda denermisin? PUBG veya BF 5 gibi oyunlarda 10-15 dakika oyna değerlere bak.
Boşta zaten 40 derece civarlarında oluyor. Normal sayılır. Overclock cidden ihtiyacın varsa yap. Birde yaz mevsimindeyiz. Birde bunu oyunlarda denermisin? PUBG veya BF 5 gibi oyunlarda 10-15 dakika oyna değerlere bak.

Çözüm
30-40 Dakika İllegal Yollardan Alınmış Battlefield V Oyunu İle Test Ettim Sonuçlar Cpu 60-65 Derece Arasında Geziyor. Normalmi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı