Ryzen 1500X ve GTX 1060 performans düşüklüğü

Hakan_999

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 1500X, Gtx1060 6GB, Asus Prime B350M-K, 8 GB DDR4 2400 MHz RAM, 500W power supply. Geçen günlerde Ac Origins aldım ve oynamaya başladım fakat oyun bilgisayarı düşündüğümden daha fazla zorladı ki ayarlarımı Medium-Low seviyesine çektim fakat bu ayarlara rağmen en fazla 40-60 FPS alabiliyorum. Youtube’dan benchmark testlerini izlediğimde benzer sisteme sahip kişilerin 40-60 FPS en yüksek ayarlarda aldığını gördüm, aynı durum Watch Dogs 2 için de geçerli. Bilgisayarın bir problemi mi var yoksa parçalardan dolayı mı anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlediğin videolarda dual channel RAM kullanılmıştır. Eğer sen de o şekilde performans almak istiyorsan dual channel RAM kullanmalısın. Çok fark ettiriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverler güncel mi?
Driverlar’ı en son 1 ay önce güncellemiştim ama performansı bu derecede etkileyebileceğini sanmıyorum. Etkileyebilir mi?
İzlediğin videolarda dual channel RAM kullanılmıştır. Eğer sen de o şekilde performans almak istiyorsan dual channel RAM kullanmalısın. Çok fark ettiriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet onu siz söyleyince farkettim, 1-2 ay sonra sisteme bir adet daha 8gb ram eklemeyi düşünüyorum, ekleyince performansta bariz bir yükselme görebilir miyim acaba?

Driverlar’ı en son 1 ay önce güncellemiştim ama performansı bu derecede etkileyebileceğini sanmıyorum. Etkileyebilir mi?

Evet onu siz söyleyince farkettim, 1-2 ay sonra sisteme bir adet daha 8gb ram eklemeyi düşünüyorum, ekleyince performansta bariz bir yükselme görebilir miyim acaba?
Görürsün. AC Origins işlemciyi zorlayan bir oyun, hâliyle dual channeldan çok faydalanıyor.

Bu videoda göze daha da çarpıyor. Dual channel'a geç, rahata er. :)

Aslına bakarsan işlemciden çok GPU'ya faydası var gibi. GPU kullanımı daha yüksek dual channelda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı