MSI GTX 1060 ve Ryzen 5 1500x Düşük performans

Descont

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 3 gün önce

Ryzen 5 1500x,
MSI GTX 1060 6 GB,
8 GB Corsair Vengeance 2400 MHz RAM,
ASUS VG248QE 144 Hz monitörlü PC topladım.

Örnek veriyorum Rainbow Six Siege'de tüm ayarları Ultra da yapsam Low da yapsam 90 100 110 arası FPS alıyorum. League of Legends'ta 90 100 FPS alıyorum yine aynı şekilde her ayarda. CS:GO 144 sabitleyebildim fakat saldığımda 150 160 arası. Yani beklenen performansı alamıyorum. Şimdi benzer konular açılmış farkındayım ama konular çözülmemiş ve 150 FPS 100 FPS neyine yetmiyor diyecekler olabilir. 144 Hz monitöre o kadar para bayıldım 100 FPS ile 144 FPS arasında cidden fark var. SMT kapat dediler BIOS'tan, onu da yaptım değişen bir şey olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 3 gün önce

Ryzen 5 1500x,
MSI GTX 1060 6 GB,

Örnek veriyorum Rainbow Six Siege'de tüm ayarları Ultra da yapsam Low da yapsam 90 100 110 arası FPS alıyorum. League of Legends'ta 90 100 FPS alıyorum yine aynı şekilde her ayarda. CS:GO 144 sabitleyebildim fakat saldığımda 150 160 arası. Yani beklenen performansı alamıyorum. Şimdi benzer konular açılmış farkındayım ama konular çözülmemiş ve 150 FPS 100 FPS neyine yetmiyor diyecekler olabilir. 144 Hz monitöre o kadar para bayıldım 100 FPS ile 144 FPS arasında cidden fark var. SMT kapat dediler BIOS'tan, onu da yaptım değişen bir şey olmadı.
Dostum aynı sorun bende de vardı, bilgisayarcı bir tanıdığım parçaları test etti ve testlerde bir sıkıntı görünmediğini fakat oyunlarda dediğim gibi düşük fps sıkıntısı olduğunu söyledi. Kasayı garantiye verdim düşük fps sorunu var diye ve ekran kartını, işlemciyi, anakartı teknik servise yollamışlar. Üçünden birinde sıkıntı olduğunu söylediler, büyük ihtimal anakart dediler. Cihaz hala garantide bekliyorum bakalım.

Aynı sorun bende de var.
Ryzen 5 1500x,
MSI GTX 1060 6 GB,
8*2 16 GB Corsair Vengeance 3000Mhz
LoL de bile 100 fps ile 70 fps alıyorum kasması cabası Battlefield 1 60 fps alıyorum ama kasıyor. Bende Ryzen işlemcisinden kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Sorunu çözen veya bulan varsa paylaşsın lütfen. Fps sabitti değil hiç bir oyunda.

Merhabalar. 3 gün önce

Ryzen 5 1500x,
MSI GTX 1060 6 GB,

Senle aynı sisteme sahip arkadaşımın da aynı sorunu vardı. BIOS u güncelledi ve geçti.

• MSI afterburner ile oyun içi değerlerin ve İşlemci ve GPU sıcaklık değerleri paylaşılırsa daha iyi olacaktır.​
  • Belleklerin sisteme anakart diagramında gösterildiği gibi takıldığından emin olun.​
  • Ekran kartı için gerekli güç bağlantılarının, güç kaynağının ilgili bölümüne takıldığından emin olun. 4+4 İşlemci içindir. 6+2 olan güç bağlantısına takılmalı.​
  • Windows sürüm 1709 veya daha güncel bir versiyona yükseltin.​
  • Anakart üreticinizin sitesinden güncel chipset sürücülerini indirip kurun.​
  • Windows güç seçeneklerinden, Ryzen balanced veya Yüksek Performans seçeneklerini seçin.​
  • Nvidia denetim masasından ayar değişikliği yapılmış ise sıfırlayın. Nvidia güncel driverlarını yükleyin.​
  • Agesa Update içeren en güncel BIOS'u indirip güncelleme yapın. Bazı anakartlarda köprü BIOS (Bridge BIOS) olabilir, öncelikle köprü BIOS sürümüne güncelleyip, sonrasında daha güncel sürüme güncellenmesi gerekebilir.​

MSI Afterburner'dan CPU ve GPU kullanımlarını atabilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

GPU genelde %99 ile %100 kullanıyor, CPU %65 ile %85-90 arası kullanıyor. Fortnite açıkken GPU sıcaklığı 73 derece.

Senle aynı sisteme sahip arkadaşımın da aynı sorunu vardı. BIOS u güncelledi ve geçti.

Teşekkürler deneyeceğim.
  • MSI afterburner ile oyun içi değerlerin ve İşlemci ve GPU sıcaklık değerleri paylaşılırsa daha iyi olacaktır.​
  • Belleklerin sisteme anakart diagramında gösterildiği gibi takıldığından emin olun.​
  • Ekran kartı için gerekli güç bağlantılarının, güç kaynağının ilgili bölümüne takıldığından emin olun. 4+4 İşlemci içindir. 6+2 olan güç bağlantısına takılmalı.​
  • Windows sürüm 1709 veya daha güncel bir versiyona yükseltin.​
  • Anakart üreticinizin sitesinden güncel chipset sürücülerini indirip kurun.​
  • Windows güç seçeneklerinden, Ryzen balanced veya Yüksek Performans seçeneklerini seçin.​
  • Nvidia denetim masasından ayar değişikliği yapılmış ise sıfırlayın. Nvidia güncel driverlarını yükleyin.​
  • Agesa Update içeren en güncel BIOS'u indirip güncelleme yapın. Bazı anakartlarda köprü BIOS (Bridge BIOS) olabilir, öncelikle köprü BIOS sürümüne güncelleyip, sonrasında daha güncel sürüme güncellenmesi gerekebilir.​

Şimdi benim aklıma bir şey geldi ben önceki HDD'yi yeni topladığım bilgisayara taktım. Açılmaz dendi fakat açıldı ve gayet sorunsuz çalıştı. Sadece driverı güncelledim. Format atacaktım fakat USB bozulmuş. Kaldım öyle format atamadan. Sanırım bundan dolayı en kısa sürede format atacağım herkese cevapları için teşekkürler. Sıcaklık ve kullanımları paylaştım.
asdasdasdasd.jpg
12312312414151.jpg

Dosya Ekleri

• asdasdasdasd.jpg
    asdasdasdasd.jpg
    267 KB · Görüntüleme: 34
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı