Ryzen 5 1500X ve GTX 1060 Oyunlarda FPS Düşüklüğü

SalihKıraç

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, geçen hafta İtopya'dan bir sistem topladım.
  • Ryzen 5 1500X
  • MSI GTX 1060 6G OCV1
  • Asus Prime B350M-K
  • (8x2)16GB Corsair RAM
  • WD 1 TBB HDD ve Corsair LeForce 120GB SSD
Bilgisayarı daha sadece CS:GO, Rocket Leauge ve PUBG'de denedim. Sonuçlarından memnun değilim. CS:GO'da 1080p çözünürlükte her şey en yüksek ayarlardayken GPU sadece %15-20 civari kullaniliyor. Bu da FPS'in yoğun ortamlarda çok düşük FPS vermesine sebep oluyor. Düşük derken 60-80 FPS kastediyorum. PUBG'de de aynı şekilde hatta durum daha kötü... Rocket L. oyununda ise her şey gayet normal ve 200'e yakın FPS alıyorum. Ben bunun Geforce Experience uygulamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü Rocket L. optimize edildi yazarken diğer ikisinde ise optimize edilemiyor yazılıyor. Çok bekleyerek bu bilgisayarı aldım. Yardım ederseniz. Ayrıca bilgisayarda hiçbir ayarla oynamadım ve sürücüler de dahil olmak üzere her şeye kurulu. Yardımlarınızı bekliyorum. Eğer sorun GFE uygulamasında ise oyunları nasıl optimize edebileceğimi de söyleyebilir misiniz?

Ayarlardan maksimum performansı seçin. İşlemci yeteri kadar performans sağlıyorsa ekran kartı çalışmıyor bu normal bir durum.

Tüm grafik ayarlarını en sona alın. Başkada yapacağınız bir şey yok. FPS yi bu kadar takmanız bence yersiz. Akıcı bir oyun deneyimini her zaman alırsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı