Ryzen 1600 Sistem Oyun Esnasında Kapanması

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yeni SSD aldım o yüzden format vs. attım gerekli şeyleri yükledim. Ve artık oyunlara girdim ama oyunlar böyle bir 30 40 dakika sonra ne bir hata ne bir sorun hiç bir şey olmadan kapanıyor. Sizce bunun sebebi nedir? Yararı olur mu bilmiyorum da 3000 MHz'lık RAM'imi (ismini görebilirsiniz) 3200'e çekmiştim BIOS'tan ve stok soğutuculu Ryzen 5 1600'ümü 3.8'e yükseltmiştim. Sizce onlardan mı olur ? Değiştirmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 olasılık düşünüyorum.
1- Aşırı ısınma durumu. İşlemci fanınız yetersiz geliyor ya da iyi oturmadıysa 95 dereceye ulaşan işlemci nedeniyle PC kapanıyor.
2- Kalitesiz ya da yetersiz güç kaynağı. En az 450W 80+ bir güç kaynağına ihtiyacınız var.

OC dende olabilir. OC kapatıp normal degerlere alıp tekrar deneyin. SSD markası nedir ?
Adata SU650 hocam
2 olasılık düşünüyorum.
1- Aşırı ısınma durumu. İşlemci fanınız yetersiz geliyor ya da iyi oturmadıysa 95 dereceye ulaşan işlemci nedeniyle PC kapanıyor.
2- Kalitesiz ya da yetersiz güç kaynağı. En az 450W 80+ bir güç kaynağına ihtiyacınız var.
CM Masterbox lite 5 600w +80plus güç kaynağı hocam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı