Ryzen 1600 ve GTX 1060 6 GB Sistem Önerisi

Berkayyasa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaza doğru yeni sistem toplamayı düşünüyorum. Genel olarak parçaları araştırarak seçtim ama sizin de görüşlerinizi almak istedim. Aslında GTX 1070 almayı düşünüyordum fakat alacağım monitör 1080p olacak, bu monitörde kartın tam verim alamadığını okudum o yüzden vazgeçtim.

124.PNG

RAM'ler çok abartı olmuş. Corsair RED RAM'leri tercih edebilirsiniz.
Sonuçta ışıklı olunca "performans" artmıyor.
Güç kaynağı daha kaliteli olabilir 80+ tercih edin.
M2 SSD pahalı olacaktır. Normal SSD tercih edin.

Düşünmenizle olmuyor. Yaza kadar yeni parçalar da çıkar. Zamanını yemeyin insanların. Almadan 1 hafta önce açın.
Kimseye burada zorla cevap yazdırmıyoruz. Sosyal bir platformda insanların görüşlerini almak, fikir alışverişi yapmak onların zamanını çalmak oluyorsa kusura bakmayın hatalı benim.

@Berkayyasa Arkadaşlarımızın demek istediği tam olarak "ne söylesek yalan olur" manasına geliyor. Alacağınız vakit 5-6 ay gibi uzun bir süre olduğundan ülkemizin şuan içinde bulunduğu durum ve doların her gün amansız dalgalanmaları, piyasaya sürülen yeni teknolojiler gibi bir dolu sebep yığını var önümüzde. Bizler ekonomi değil teknoloji hakkında öneri yapabiliriz. Ekonomik dalgalanmaları pek tahmin etmek mümkün olmuyor. Dolar düşecek gibi değil gözüküyor ama her an her şey olabilir. Yaza doğru tahminen 4'ü geçecektir. Ama 3.5 sularına düşebilir de. Bu arada ki 0.5 $ bile fiyatları çok fazla değiştiriyor. En azından alma fikriniz olduğu ay paylaşım açın.

@Berkayyasa Arkadaşlarımızın demek istediği tam olarak "ne söylesek yalan olur" manasına geliyor. Alacağınız vakit 5-6 ay gibi uzun bir süre olduğundan ülkemizin şuan içinde bulunduğu durum ve doların her gün amansız dalgalanmaları, piyasaya sürülen yeni teknolojiler gibi bir dolu sebep yığını var önümüzde. Bizler ekonomi değil teknoloji hakkında öneri yapabiliriz. Ekonomik dalgalanmaları pek tahmin etmek mümkün olmuyor. Dolar düşecek gibi değil gözüküyor ama her an her şey olabilir. Yaza doğru tahminen 4'ü geçecektir. Ama 3.5 sularına düşebilir de. Bu arada ki 0.5 $ bile fiyatları çok fazla değiştiriyor. En azından alma fikriniz olduğu ay paylaşım açın.
Aynen öyle okuduğun bölüm sebebiyle dolar kuru ve para piyasasıyla çok fazla iç içeyim benimde konuyu açma nedenim fiyat değil parça kalitesi, tavsiye edilebilecek başka parçalar vs. hakkında görüş almak. Size de anlayışınız için teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı