Ryzen 1600 ve GTX 1070 sistemde düşük performans ve FPS drop

1080P'de, en yüksek ayarlara alıp, Nvidia denetim masasından, 3D ayarlarının yönetilmesi kısmına gelip, düşey senkronizasyonu hızlı seçip dener misin? Bu bahsettiğim Fast Sync, V-Sync'ten daha yeni ve gecikme süresi daha düşük bir teknoloji. Onu denemeni öneririm.

Şuan kırılmalar daha az evet ama Rocket League oyununda FPS'i kendi kendine 72'ye sabitlemesine ve FPS droplara çözüm nedir?

Ayrıca yüksek ayarlarda oynamama rağmen sanki grafik ayarları düşükteymiş gibime geliyor. Örnek olarak bir tel kesik kesik gözüküyor.

Bu şekilde durumlar

Tam ekrana yine akıcılık gidiyor bende sınırsızda oynuyorum oyunu onda da bazen FPS drop ve 72 FPS'e sabitliyor. Diğer oyunlarda da tam verim alamıyorum

Dosya Ekleri

• rocket 4.png
    rocket 4.png
    35,4 KB · Görüntüleme: 250
  • rocket 5.png
    rocket 5.png
    52 KB · Görüntüleme: 233
O oyunu oynamadım ancak grafik olarak çok gelişmiş bir oyun gibi durmuyor. Ayarlar en yüksekte ise, DSR ile 2K veya 4K'ya alıp dene istersen.

Sorunum biraz olsun çözüldü ama Ryzen işlemci alacak arkadaşlara tavsiye vermek istiyorum :
Ya DualChannel alın ya da 3000mhz+ bir ram alın
Şuan da ram fiyatları uçtu malesef ekleme yapamıyorum :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı