Ryzen 1600x ve GTX 1070 GPU kullanımında anlık düşmeler

R5 1600 1070 ile darboğaz yapması imkansız değil ki attığınız videoda da darboğaz yapıyor. CPU kullanımı %90'larda geziyor ve anlık FPS drop yiyor. İşlemci alırken işlemcinin çekirdeğine ve thread sayısına bakılarak alınmaz. Öyle bir şey olsa FX-8 işlemcisini al tak o da 8 çekirdek. Oyunlar tekli çekirdek performansına bakar ve Ryzen'ın 1. serilerinin tekli çekirdek performansları vasat. 2 serisinde biraz düzelttiler fakat 3 ile bambaşka bir işlemci çıkardılar gibi bir şey oldu. Intel markasının iyi olma sebebi tekli çekirdek performansı ve AMD Intel'i tekli çekirdekte Ryzen 3. serilerde yakaladı. Sorunun 3600 veya 3600X alırsan çözülcektir.

R5 1600 1070 ile darboğaz yapması imkansız değil ki attığınız videoda da darboğaz yapıyor. CPU kullanımı %90'larda geziyor ve anlık FPS drop yiyor. İşlemci alırken işlemcinin çekirdeğine ve thread sayısına bakılarak alınmaz. Öyle bir şey olsa FX-8 işlemcisini al tak o da 8 çekirdek. Oyunlar tekli çekirdek performansına bakar ve Ryzen'ın 1. serilerinin tekli çekirdek performansları vasat. 2 serisinde biraz düzelttiler fakat 3 ile bambaşka bir işlemci çıkardılar gibi bir şey oldu. Intel markasının iyi olma sebebi tekli çekirdek performansı ve AMD Intel'i tekli çekirdekte Ryzen 3. serilerde yakaladı. Sorunun 3600 veya 3600X alırsan çözülcektir.

cevabınız için çok teşekkür ederim başka bir ryzen işlemci alabilirsem deneyeceğim umarım sorun düzelir

Benim attığım videoda R5 1600 GTX 1070 ikilisi sizin sisteminizden daha iyi performans vermiş. Sizin sisteminizde bir sorun var belli. İçiniz rahat edecekse R5 3600'e geçebilirsiniz. Umarım sorunun kaynağı işlemcidir.

Benim attığım videoda R5 1600 GTX 1070 ikilisi sizin sisteminizden daha iyi performans vermiş. Sizin sisteminizde bir sorun var belli. İçiniz rahat edecekse R5 3600'e geçebilirsiniz. Umarım sorunun kaynağı işlemcidir.

cevaplarınız için çek teşekkür ederim aynen bir sorun var bende sistemi ilk kurarken ryzen 5 1600x in GTX 1070 ekran kartına yeteceğini düşünüyordum ama böyle sorunlar çıkınca neden olduğunu çözemedim.
PSU 700 Watt , RAM dual görüyor ,
ama belkide sizin dediğiniz gibi olabilir
ben ekran kartını 2.el almıştım sorun direk olarak ekran kartında olabilir mi acaba ? eğer ekran kartında da soun yoksa geriye birtek şüphe işlemci kalıyor
Aynı sorun DOOM'da yaşıyordum. Oyunu SSD'ye kurunca düzeldi.

SSD ye atarak deneyeceğim hemen

Benim bir sorunum var. Bazı oyunlarda anlık bilgisayarın GPU kullanımı düşüyor. İşlemci kullanımı anlık %100'e çıkıyor. Oyun oynarken anlık donmalar takılmalar yaşıyorum.
Bu durumlar karşısında bilgisayarım acaba darboğaz yapıyor mu sorusu aklıma takıldı.

Bununla ilgili bir video yükledim. Dediğim sorunları yüklediğim videoda izleyebilirsiniz.
Özellikle Asassin's Creed Origins oyununu oynadım bu oyunda çok fazla takılma yapıyor.
Ve GTX 1070 ekran kartına göre bazı sahnelerde çok düşük performans sonuçları alıyorum.
Bu oyunda yaptığı gibi bazı oyunlarda yine bilgisayar takılmalar yapmakta.

Konu hakkında beni bilgilendirecek birisi varsa sevinirim.
Darboğaz varsa neyden kaynaklanıyor çözersek çok memnun kalırım.

Video linki

Bilgisayarın özellikleri.
- Ryzen 5 1600X
- MSI B450 M.2 Pro anakart
- G.Skill RipjawsV Kırmızı 8 GB 3000MHz DDR4 RAM
- G.Skill RipjawsV 4 GB 3000MHz DDR4 CL15 RAM
- 120 GB SSD
- 1 TB HDD
- GTX 1070 Gigabyte Windforce OC ekran kartı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 4:50 alın sıkıntı göremiyorum kaldı ki işlemci 1600 videodaki.

Benim bir sorunum var. Bazı oyunlarda anlık bilgisayarın GPU kullanımı düşüyor. İşlemci kullanımı anlık %100'e çıkıyor. Oyun oynarken anlık donmalar takılmalar yaşıyorum.
Bu durumlar karşısında bilgisayarım acaba darboğaz yapıyor mu sorusu aklıma takıldı.

Bununla ilgili bir video yükledim. Dediğim sorunları yüklediğim videoda izleyebilirsiniz.
Özellikle Asassin's Creed Origins oyununu oynadım bu oyunda çok fazla takılma yapıyor.
Ve GTX 1070 ekran kartına göre bazı sahnelerde çok düşük performans sonuçları alıyorum.
Bu oyunda yaptığı gibi bazı oyunlarda yine bilgisayar takılmalar yapmakta.

Konu hakkında beni bilgilendirecek birisi varsa sevinirim.
Darboğaz varsa neyden kaynaklanıyor çözersek çok memnun kalırım.

Video linki

Bilgisayarın özellikleri.
- Ryzen 5 1600X
- MSI B450 M.2 Pro anakart
- G.Skill RipjawsV Kırmızı 8 GB 3000MHz DDR4 RAM
- G.Skill RipjawsV 4 GB 3000MHz DDR4 CL15 RAM
- 120 GB SSD
- 1 TB HDD
- GTX 1070 Gigabyte Windforce OC ekran kartı
BIOS ayarlarinizi sifirlayin.

Bazı arkadaşlar işlemci yetersiz yazmışlar, konuya açıklık getireyim. Uzunca süre Ryzen 1600x' i GTX 1080 ile kullandım. PUBG'de işlemci kullanımı çok düşük seviyelerdeydi. Başka bir şeyden kaynaklı olabilir probleminiz ama işlemci darboğazı değil. i5 6600 ile kullanan kişilere bile direkt darboğaz diyemeyen fakat 1600x gibi işlemcide darboğaz yapıştıran #intelfanboy' ları hala mı mevcut? Şu videoyu da ufaktan aşağıya bırakayım mYzEn ÇöP aGa i 3 sekkis bin yüs al
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun tek RAM kullanman 2. 8GB at sorun ortadan kalkacaktır. Şöyle soyleyim benim RAM'lerim arıza yaptı garantiye yolladim. 2x8 gönderdim 1x16 yollamış 20 FPS düşüyor ve droplar oluyor tek kanalda ryzen işlemcide çünkü çift kanal çalışan bir işlemci.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı