Başarılı Kurulum Ryzen 1700 RX 590 ASUS Prime A320M Catalina - opencore

Herkeze merhabalar uzun bir Windows 10 kullanımı sonrası tekrar MacOS Catalina zor da olsa kurup çalıştırmayı başardım.
Screenshot 2020-03-06 at 23.56.47.png

Sistem özelliklerim:
AMD Ryzen 1700.
ASUS Prime A320M.
RX 590 8 GB.
Bu da Cinebench puanım
Screenshot 2020-03-06 at 08.59.16.png

Geekbench CPU: iMacPro1,1 - Geekbench Browser
Geekbench GPU: iMacPro1,1 - Geekbench Browser

Puanım düşük olabilir ve şu anda genel olarak takılma ve benzeri sorunlar yaşamıyorum ve tüm sürücülerim düzgün çalıştığına inanıyorum.
Tek sorun Sleep/WakeUp sorunu ve bu şu anda bildiğim kadarı ile OpenÇore/AMD kurulumda olan bir sorun ve şu an için çözümünü bulamadım eğer bulan var ise lütfen mesaj veya buradan yazar ise sevinirim.

Aklıma takılanlar ise şunlar:
Chrome penceresini büyütüp küçültür iken sanki bazen takılıyor. Safari de ise bu sorun yok.
MAC hakkında bölümün de intel i5 yazmak da. - Çözümü var ama bazı oynamalar yapmak gerekiyor sanırım riskli olması muhtemel :)

OpenÇore için de kullanmış olduğum kext ve sürücüler şu şekildedir:

Screenshot 2020-03-06 at 23.54.56.png
Screenshot 2020-03-06 at 23.55.05.png

Benim ana kartım için BIOS ayarları şöyledir:

Load default settings yaptık dan sonra aşağıdakileri kapatınız:

IOMMU: Kapalı
Fastboot: Kapalı
CMS: Kapalı
OS Type: Windows UEFI

Son düzenleme:
OpenCore ile artan başarılı kurulumları gördükçe mutlu oluyorum resmen. Tebrikler...

Son düzenleme:
Kurulumu çok basit EFİ dosyamı paylaşsam sizin yapmanız gereken tek şey SSDTTime ile oluşturduğunuz DSDT.aml ve SSDT-EC.aml dosyalarini ACPI klosörüne atıp kurulumu başlata bilirsiniz. Hatta EFI klosorumun indirme adresi aşağıdadır ilgilenen arkadaşlar var ise indirip bakabilirler.
AMD kernel patch yapılıdır

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı