Ryzen 1700 Sistemin Kendini Yeniden Başlatma Sorunu

Cpt.semihaksoy

Hectopat
Daha fazla  
Sıfır olarak aşağıdaki sistemi topladım. Fakat sürekli özellikle oyun oynarken ekran kararıyor ve kasa önündeki HDD ışığı sönüyor. Yeniden başlatmadan düzelmiyor. Parçaları kampanyaya göre iki farklı siteden aldım, komple servise de gönderemiyorum. Hangi parçada sıkıntı olduğunu veya yazılımsal mı olduğunu bilsem ona göre hareket edeceğim fakat bulamıyorum. Bir arkadaşım HDD olabileceğini söyledi, biri Windows 10'dan olduğunu söyledi, 4 bin TL verdim kaç gündür kullanamıyorum.
  • Ryzen 1700 İşlemci
  • Asus RX 480 Ekran Kartı
  • Asus B350M-A Prime Anakart
  • Team 3000MHz 2x4GB Bellek
  • High Power 600W Güç Kaynağı
  • Windows 10 Enterprise İşletim Sistemi

Mavi ekran hatasi aliyor musunuz?

Windows 10 pro ×64'e gecin. BIOS v0513'e guncelleyin EZ Flash ile.

SM-A9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesaj yazamıyordum kusura bakmayın. Pro bulabilirsem format atacağım bios da akşam kontrol edeyim. Artık reset atmayı bıraktı şimdi de oyunlarda ekran gidip geliyor GTA5 de ise ERR_GFX_D3D_INIT hatası ile oyundan atıyor ekran kartım güncel çözemedim bir türlü

Mesaj yazamıyordum kusura bakmayın. Pro bulabilirsem format atacağım bios da akşam kontrol edeyim. Artık reset atmayı bıraktı şimdi de oyunlarda ekran gidip geliyor GTA5 de ise ERR_GFX_D3D_INIT hatası ile oyundan atıyor ekran kartım güncel çözemedim bir türlü

Ayni sorunu ben de yasiyorum. Ne yapacagim bilmiyorum. Galiba anakart, ekran karti arasinda uyumsuzluk var directX hatasi aliyoruz. Anakartim ASUS B350 plus, ekran kartim da Galax GTX 1050 Ti. Forumlari taradim belki sorun eski ses driverinda da olabilir. Sonucda DirectX sadece ekran ile ilgi degil ses de var isin icinde. Tavsiyem ses driverini (Realtek hd audio) da guncellemek, fakat guncellemeyi realtek websitesinden yapmak. Eger sorunu cozerseniz cevap yazabilirseniz sevinirim. Su an sehirdisinda oldugumdan pc ile deneme yapamiyorum.

SM-A9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kararması genelde ekran kartı arızasıdır. Furmark ile ekran kartınızı yük altına koyun bakalım ne kadar dayanacak.
Hemen deniyorum

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekran kararması genelde ekran kartı arızasıdır. Furmark ile ekran kartınızı yük altına koyun bakalım ne kadar dayanacak.

1080p ile stress testi yaptım. Yaklaşık 30 saniye sonra görüntü dondu sdece ekran gidip gelerek sayısal değerler değişti. Sonuç olarak max 65 derece %70 fan hızı ile devam etti ve en sonunda ekran beyaza dönüp Wattman ayarlarına geri döndü uyarısı geldi. Ardından furmark yanıt vermeyi kesti.

@Recep Baltaş 2k test sonucu da resimdeki gibi

upload_2017-4-9_23-57-28.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı