Ryzen 2000 İle 3000 Arasında Devasa Performans Farkı Var mı?

FatihCetin.17

Decapat
Merhaba arkadaşlar. 2011 yılında yaptığım kasanın geçen yıl ekran kartını güncellemiştim şimdi diğer bileşenlerinin de güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu açıdan araştırmalara başladım. Sizce Ryzen işlemcilerden 2. Nesil ile idare edebilir miyim? Örneğin 2600 gibi, yoksa çok fark var 3. nesile mi yönel dersiniz? Öğrendiğim kadarıyla 2020 de AMD soket değiştirecek, direkt yeni soketi mi bekleyeyim? Sizin fikirleriniz nelerdir acaba?

Fark var, 1. ile 2. nesil arasında pek yok fakat 3. nesil çok farklı bir yer, özellikle tek çekirdek performansı açısından.

Tekli çekirdek performansında ciddi iyileştirme var. Alınmışken 3. nesil daha iyi olacaktır.

AMD yeni soket çıkaracak ise bunu 2020 yazında yapacaktır, eğer bekleyeyim derseniz paranızı dolara çevirip saklayın derim. Bu sayede kurun dengesizliğinden uzak durmuş olursunuz.

En iyisi bekleyip yeni soket yapısıyla bir kasa toplamak böylece anakart ve ram lerimi değiştirmeden işlemci ve ekran kartı değişimi ile daha uzun süre kullanım imkanı bulabilirim sanırım. Dolara çevirip beklemek de iyi fikir teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı