Ryzen 2200G APU ile GPU Birleştirme

Barış1617

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, sistem özelliklerini yazayım.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
  • Anakart: Gigabyte B450m S2H (BIOS Güncel)
  • RAM: 1x G.Skill Value Ddr4 8GB 2400MHZ
  • Harddisk: Adata SX6000 128GB M2 SSD
  • Ekran Kartı: Asus HD 6570 2 GB 128bit
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro x64
Sistemim bu şekilde. Toplamaya devam ediyorum. Ekran kartı olarak RX 570 ve 8 GB 2400 MHz RAM ilave etmek istiyorum. Fakat şu an AMD'lerde bulunan Dual Graphics olayını aktif etmek istiyorum. İnternetten araştırdığımda ise BİOS menüsünden aktif etmem gerektiğini gördüm. BİOS ayarlarından sonra Vega 8 APU'yu sisteme dahil ettim. Sıkıntı şu ki aygıt yöneticisinde Vega 8, kod 43 hatası ile çalışmıyor. BIOS'tan görüntüyü onboarda aldığım zaman ise sıkıntısız iki görüntü birimi de çalışıyor. Benchmark testlerine baktığım zaman Vega 8 daha performanslı ama tek slot RAM kullandığım için pek performanslı olacağını düşünmüyorum. Diyeceğim o ki RX 570 alana kadar APU ile GPU'yu nasıl birleştiririm? Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Bir deli (AMD) bir kuyuya bir taş atmış, bin akıllı çıkaramamış durumu oldu bu Dual Graphics. Zamanında AMD bir halt etti, şimdi ceremesini biz çekiyoruz.
  • AMD Dual Graphics öldü.
  • AMD Dual Graphics zaten ölü doğmuş bir teknoloji idi.
  • Çift GPU hiçbir zaman verimli çalışmadı.
  • RX 570 gibi bir GPU'nuz varsa ona Vega 8 desteği eklemek, yarış atının bacağına kum torbası bağlamaktan farksızdır.
  • Dual Graphics hiçbir güncel AMD ürününde desteklenmiyor: AMD Radeon™ Dual Graphics Cards | A-Series Processors | AMD
Umarım yeterlidir.

Not: Aynı şeyi dört sene önce de demiştik :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı