Ryzen 2200G Düşük GHz

Doruk Civcir

Femtopat
İşlemcimin sabit hızı normalde 3, 50 ancak ben bunu hiçbir zaman tam hızında kullanmıyorum. Güç seçeneklerinden de %100 aldım ama 2, 80 civarlarında geziyor. Bir sürü program dedim ama hız bir türlü 3, 50 sabitlenmiyor. Oyunlarda bile tam gücünde çalışmıyor ancak güvenli Mod'da bilgisayarı açtığım zaman sabit hızında 3, 50'de çalışıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler şimdiden.

Sistemim:
1050 Ti
R32200G
A320M
8 GB RAM
550WPSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Işletim sisteminiz Win 10 ve güncel tutuyosanız nihai performans ayarını aktif edin, yüksek performansdan daha iyi sonuç verir. Nasil edileceğini İnternet'ten bakabilirsiniz. CMD'ye kod yazarak ya da güç seçeneklerinden oluyor diye biliyorum.

Msi mı ? Asus mu ? Evet yazım yanlışı yapmışım. Bunu şundan dolayı soruyorum. Kullandıkları yazılımlar bazen soruna yol açıyor. Çipset sürücüsünü güncelleyin.

MSI mı? ASUS mu? Evet yazım yanlışı yapmışım. Bunu şundan dolayı soruyorum. Kullandıkları yazılımlar bazen soruna yol açıyor. Çipset sürücüsünü güncelleyin.

ASUS.
BIOS ayarlarında Turbo Boost kısmı açık mı acaba?
Ya da farkında olmadan clock ratio yu 28'e sabitlemiş olabilir misin? BIOS'a girip bakmanı öneririm.
Evet açık clock ratio x35 gözüküyor ama 2,8 yukarısına çıkamıyor güvenli moda alınca 3.5 ghz oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı