Ryzen 2200G RAM kullanımı

Sorun şu ryzen 3 2200g apunun kendine ram ayırmış olabileceği, Bunu nasıl düşürebilirim sıkıntım burada
Hocam bende de Ryzen 3 2200G var ancak APU olarak kullanıyorum.Denetim Masasından sistem özelliklerine baktığımda Ram:8 GB (5.95 GB kullanılabilir ) yazıyor.Siz de kendi bilgisayarınızda kontrol edin.Eğer Ram'inizin normal hafızasına yakın bir kullanılabilirlik değeri yazıyorsa APU , Harici GPU kullanıldığı için Ram'den pay almadığını kesinleştirirsiniz.O zaman da başka sebepten olduğunu anlarız.Dediğim yere bir bakmanızı tavsiye ederim.

bende de ryzen 3 2200g var. ekran kartı almadan önce 8gb ramim vardı tek slot ve 6gb kullanılabilir olarak gösteriyordu. ekran kartını takınca düzeldi. sizde de böyle olması gerekiyor.

Bilgisayar>sistem özelliklerin'den baktığım zaman Direk ramde 8gb yazıyor kullanılabilir vesaire yazmıyor. Yani apuya ayrılmış bir ram yok bunumu çıkarıcaz buradan ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı