Ryzen 2200G Sistemin Oyunlarda Düşük FPS Sorunu

Daha fazla  
Öncelikle herkese Merhaba!
Geçenlerde bir bilgisayar topladım oyun odaklı. Dün GTA V'i indirdim ilk açtığımda hiç sıkıntı yoktu ama 5-10 dakika sonra anlık yani 1 saniyelik falan takılmalar yaşamaya başladım ve hala var hatta şu an bu takılma dışında oyunu hangi ayarlara alırsam alıyım 60 FPS'nin üstüne çıkarmıyorum. 60 FPS'nin üstüne çıkamadığım gibi FPS dropları yaşıyorum aniden 10-20 FPS düşüyor ve 2-3 dakika bu şekilde oynamak zorunda kalıyorum. Nvidia üzerinden driverı indirdim birde Asus GPU Tweak 2 uygulamasını indirdim onun dışında bir şey yapmadım ama hala anakartın driverlarını indirmedim. Bundan kaynaklanma ihtimali var mı ? Sizce ne yapmalıyım ?
Bu arada sistemim:

İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64bit (Sistem SSD'ye kurulu ve aynı zamanda GTA V, CSGO ve PUBG'de burada başka bir şey atmıyorum artık 80 GB boş yer var) Ekran Kartı: GTX 1050 Ti Asus Cerberus
SSD: James Donkey 240 GB SSD
KASA: Rampage Carisma V1
GÜÇ KAYNAĞI: Rampage RMP-600-80P 600W 80PLUS
Anakary: Asus Prime B350M-A
İşlemci: Ryzen 3 2200G
RAM: 8 GB 3200mhz GSKILL RAM
HDD: 1 TB WD 7200 Rpm HDD
Bu yazıyı yazdıktan sonra diğer oyunlara da baktım CSGO ve Rocket League de bile bu sorun var :( Ne yapmamı önerirsiniz ? Format atıp Widows'u HDD mi kursam ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese Merhaba!
Geçenlerde bir bilgisayar topladım oyun odaklı. Dün GTA V'i indirdim ilk açtığımda hiç sıkıntı yoktu ama 5-10 dakika sonra anlık yani 1 saniyelik falan takılmalar yaşamaya başladım ve hala var hatta şu an bu takılma dışında oyunu hangi ayarlara alırsam alıyım 60 FPS'nin üstüne çıkarmıyorum. 60 FPS'nin üstüne çıkamadığım gibi FPS dropları yaşıyorum aniden 10-20 FPS düşüyor ve 2-3 dakika bu şekilde oynamak zorunda kalıyorum. Nvidia üzerinden driverı indirdim birde Asus GPU Tweak 2 uygulamasını indirdim onun dışında bir şey yapmadım ama hala anakartın driverlarını indirmedim. Bundan kaynaklanma ihtimali var mı ? Sizce ne yapmalıyım ?
Bu arada sistemim:

İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64bit (Sistem SSD'ye kurulu ve aynı zamanda GTA V, CSGO ve PUBG'de burada başka bir şey atmıyorum artık 80 GB boş yer var) Ekran Kartı: GTX 1050 Ti Asus Cerberus
SSD: James Donkey 240 GB SSD
KASA: Rampage Carisma V1
GÜÇ KAYNAĞI: Rampage RMP-600-80P 600W 80PLUS
Anakary: Asus Prime B350M-A
İşlemci: Ryzen 3 2200G
RAM: 8 GB 3200mhz GSKILL RAM
HDD: 1 TB WD 7200 Rpm HDD
Bu yazıyı yazdıktan sonra diğer oyunlara da baktım CSGO ve Rocket League de bile bu sorun var :( Ne yapmamı önerirsiniz ? Format atıp Widows'u HDD mi kursam ?
Sıcaklık değerlerini kontrol etmenizi öneririm. İşlemci ısınıp kullanım oranını düşüyor ve bu sebebten ekran kartı kullanımı düşüp performans kaybı yaşıyor olabilirsiniz.

Bir şey sormak istiyorum oyunu James Donkey SSD'ye mi kurdunuz ?

Düzenleme : Görmemişim sonradan farkettim oraya kurmuşsunuz. Kendi HDD'nize atıp dener misiniz? James Donkey SSD'lerde performans sorunu var genel olarak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı