Ryzen 2200G ve 1050 Ti sisteme PSU önerisi

Bende de aynı PSU var. Hatta Sinerji'den almıştım ben de. Sessiz çalışıyor ve hiç sorun çıkarmadı. 2 sene olacak neredeyse.

RAM için de elinizdeki RAM ile aynı frekansa ve CL değerine sahip RAM olsun. Mümkünse aynı marka model olsun.

Sizdeki PSU Cooler Master mı?

Isınmanın sebeplerinden birisi tam oturmamış soket de olabilir. Bir kontrol edin. Hatta ilgili kabloyu çıkartıp bir yakından inceleyin. Erime ya da içte bir yanma var mı?
Haricinde madem ki bütçeniz yüksek, ilk olarak PSU'yı değiştirmek size bir zarar vermeyecektir. İlave olarak RAM takviyesiyle çift kanal kullanmanız performansınızı artırır.

Isınmanın sebeplerinden birisi tam oturmamış soket de olabilir. Bir kontrol edin. Hatta ilgili kabloyu çıkartıp bir yakından inceleyin. Erime ya da içte bir yanma var mı?
Haricinde madem ki bütçeniz yüksek, ilk olarak PSU'yı değiştirmek size bir zarar vermeyecektir. İlave olarak RAM takviyesiyle çift kanal kullanmanız performansınızı artırır.

Ilk mesajımda yazan kasanın montajını yaptım anakart bağlantılarını yaparken zaten aklıma ilkgelen kısım 8 pinlik bağlantı noktasıydı telefonun ışığı ile kontrol ettim herhangi bir deformasyon yoktu PSU dan gelen kabloda aynı anakart üzerindeki bağlantı noktasıda ben anlayamadım bu durumu o yüzden bende her ihtimale karşı PSU değiştirmeyi düşündüm ne kadar doğru karae verdigimi bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı