Ryzen 2300X 70-75 Derece Normal midir?

mertozcyln5

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, kullandıgım sistem Ryzen 2300X, RX 570, 3000 MHz RAM 8 GB. Forza 4 oyununda ultra ve yüksek ayarlar karışık şekilde oynuyorum, oyun başında ufak takılmalar oluyor onlar düzeliyor, sonra rahat akıcı şekilde oynuyorum ancak işlemci derecem oyundayken 70-72 hatta 75 bile olduğu oluyor. Normal midir? Kaç dereceye kadar normaldir? Kasam biraz ucuz ve stock fan kullanıyorum.

Selamlar arkadaşlar, kullandıgım sistem Ryzen 2300X, RX 570, 3000 MHz RAM 8 GB. Forza 4 oyununda ultra ve yüksek ayarlar karışık şekilde oynuyorum, oyun başında ufak takılmalar oluyor onlar düzeliyor, sonra rahat akıcı şekilde oynuyorum ancak işlemci derecem oyundayken 70-72 hatta 75 bile olduğu oluyor. Normal midir? Kaç dereceye kadar normaldir? Kasam biraz ucuz ve stock fan kullanıyorum.

Maksimum 95 derecede çalışabilir diyor AMD :) o açıdan sorun olmaz diye düşünüyorum. Ama en fazla 65 olsa tadından yenmezdi :)

işlemci için yüksek bir değer 2200g var bende de 45 den yukarı çıkmıyor ısı değeri en yüksek 50 yi gördü ve stok fan var termal macunu yenile kasadaki hava akışını iyileştir.

Ama ben Forza 4 Ultra ayarlarda oynuyorum yani boşta değil yük altında ve yukarıda gördüğün üzere herkes normal demiş ?
Oguzx005 arkadaşın dediği gibi işlemci ömrünü azaltırsın ileride daha büyük teknik problemler çıkarabilir ben şuanki sistemde 50 derece max görüyorum ama o bile bana yüksek geliyor sıvı soğutma ile 40-30 derecelere indirmeyi düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı