Ryzen 2400G Sistemde Düşük Performans

JadoLive

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Yeni bir sistem aldım ve sistemde aklımda şu vardı; APU ile idare ediyim ilerde 1070 alır takarım ama sıkıntılar oldu. Şu anda sistemimde 8x1 RAM var ve 4x2 almadığım için oyunlarda -30 FPS düşük alıyorum.
Örneğin test videolarında adam 100 alırken ben 40'a kadar düşebiliyor. Şu anda kafam karışık n'apmalıyım? Daha 2 gün önce aldım, sizce iade edip 4x2 mi yapıyım, veya da elime 1 haftadan 400 TL para gelecek direkt 8 GB bir RAM daha mı alıyım?
Son olarak Ryzen 2400 kullananlar memnunsa yorumlarda belirtir mi ve kaç FPS aldıklarını oyunlardan belirtirlerse sevinirim. Kazıklandım gibi hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün apu da kullansan normal sistem de toplasan 8 GB devri bitti minimum 16 GB toplamalısın. Seninki bile bile lades olmuş. 2x4 ü aklından bile geçirme 2 GB APU ya ayırdın mı oyunlarda ciddi RAM kaynaklı droplar alırsın. AMD yöneldi isen var olan RAM frekansını yazmamış sın min 3000 MHZ 2x8 olsun 3 5 gün 1-2 hafta bekle 2x8 GB min 3000 MHZ RAM al. Maddi durumun el verdi mi bir ekran kartı sonrasında daha güçlü bir işlemci takviyesi ile ilerlersin. 16 GB RAM den bugün kaçsan yarın yakalanacak sın kaçarın yok.

Bugün apu da kullansan normal sistem de toplasan 8 GB devri bitti minimum 16 GB toplamalısın. Seninki bile bile lades olmuş. 2x4 ü aklından bile geçirme 2 GB APU ya ayırdın mı oyunlarda ciddi RAM kaynaklı droplar alırsın. AMD yöneldi isen var olan RAM frekansını yazmamış sın min 3000 MHZ 2x8 olsun 3 5 gün 1-2 hafta bekle 2x8 GB min 3000 MHZ RAM al. Maddi durumun el verdi mi bir ekran kartı sonrasında daha güçlü bir işlemci takviyesi ile ilerlersin. 16 GB RAM den bugün kaçsan yarın yakalanacak sın kaçarın yok.
8 GB devri nasıl bitti yahu, ben 4 GB RAM ile bir çok oyunu keyifle oynayabiliyorum.

Mayın tarlası gibi oyunları mı ?
Aklınca kinayeli bir şekilde laf mı çarptın?
Şuan kullandığım çöp diye nitelendirebileceğim notebook'ta C2D işlemci 4 GB RAM, adını bile hatırlayamadığım eski bir ekran kartı.
Oynadığım oyunlar; CS:GO düşük ayarlarda 30-50 arası FPS veriyor 1024 de.
LOL: 100 küsür FPS orta ayarlarda.
Dota: Düşük ayarlarda 40-50 FPS veriyor. Başka oyun oynamıyorum.
Milletin gözünü korkutup durmayın lütfen. Adam sanki ne oyun oynayacak da şartlandırıyorsunuz bir şeylere.

Son düzenleme:
8 GB devri nasıl bitti yahu, ben 4 GB RAM ile bir çok oyunu keyifle oynayabiliyorum.
Hocama katılıyorum. Ben 8 GB RAM ile imzamdaki sistem ile 2K oyun oynayabiliyorsam 8 GB devri bitmemiş demektir. Hala alınabilir ama Apu için yetersiz sadece.

Aklınca kinayeli bir şekilde laf mı çarptın?
Şuan kullandığım çöp diye nitelendirebileceğim notebook'ta C2D işlemci 4 GB RAM, adını bile hatırlayamadığım eski bir ekran kartı.
Oynadığım oyunlar; CS:GO düşük ayarlarda 30-50 arası FPS veriyor 1024 de.
LOL: 100 küsür FPS orta ayarlarda.
Dota: Düşük ayarlarda 40-50 FPS veriyor. Başka oyun oynamıyorum.
Milletin gözünü korkutup durmayın lütfen. Adam sanki ne oyun oynayacak da şartlandırıyorsunuz bir şeylere.

O oyunları neredeyse her PC açar, herkes senin oynadığın hafif oyunları oynamıyor maalesef. Ayrıca 8 GB'ın bittiği falan yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı