Ryzen 2400G Sistemin Mavi Ekran Hatası

Kadirr5

Hectopat
Merhaba;

Sistemi geçen hafta topladım, normal video izlerken sorun yok fakat YouTube üzerinden video izlemeye başlayınca sık sık 'Video TDR Failure' hatası vermekte ya da hata vermeden ekran kararıp bazen de sadece donmaktadır ve yeniden başlatmadan düzelmiyor bazen bunu mavi ekran olarak veriyor.

Bir de dün bilgisayarıma USB kablo ile telefondan internete bağladıktan sonra nedenini bilmiyorum 'Tthread stuck in device driver' hatası verdi.
İşlemci sıcaklığı boşta 22-25 derece oyunlarda %100 GPU kullanır iken en fazla 50 dereceyi gördüm.

FPS kalitesi ilk zamanlar çok düşüktü şu an Call of Duty Advanced Warfare en düşük 60-90 FPS arası oynatıyor

Ryzen R5 2400G
2x4 GB 2400 MHz RAM
  • BIOS Type:AMI
  • BIOS Date:January 22nd, 2018
  • BIOS ID:3803
  • BIOS OEM:3803
  • Chipset:AMD 15D0 rev 0
  • SuperIO:Unknown
  • Make/Model efault string PRIME A320M-E
https://biosagentplus.com/result/21e936e90d785c69059104def7bb23ac#

Dün geçe bilgisayarı Call of Duty Advanced Warfare 60 FPS verdiği bir ekranda açık bıraktım, arka planda media player ile bir video açıp tekrar seçeneğini açtım ve 3 farklı tarayıcıyı daha açıp oyun ekranına gelip yaklaşık 10 saat açık bıraktım, döndüğümde yine aynı FPS'de ve sıcaklık en fazla 48 görmüştü.

Güncel olmayan bir şey göstermiyor sorun neden olabilir, son olarak bilgisayardaki hataları düzeltecek bir program var mıdır ya da sorunu bulabilecek?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

konu güncel yardım edin

Son düzenleme:
Bios güncel olduğu için ilk attığı linke gerek yok bende. Anakartımın çipsetini Asusun sitesinden indirdim daha önceden kurmuştum hatta amd'nin sitesinde ki 67mb'lik dosyayı bile indirdim. Rodeon ayarları var bende zaten o olmazsa ekran kartı gözükmez. Sadece Amd Ryzen Master indirdim şuan cpu ve gpu kısmına hakimim.
Yani arkadaşlar Asus'un sitesinden çipsetinizi indirdin aynı şekil Amd'nin sitesinde ki 67mb'lik çipset dosyası var onuda indirin ne olur ne olmaz biosunuz zaten güncel rodeon ayarlarınız zaten var. İsterseniz Amd Ryzen Master indirin cpu ve gpu'ya hakim olursunuz. Bu kadar başka driver yok zaten.

Hocam ben DOCP ayarını kapattığımda Ramleri 2933 hızına çektigimde işletim sistemi çöküyor. Mecburen DOCP ayarını açıp Ramleri 3000mhz hızında çalıştırıyorum. Ama onun dışında bana atılan bios ayarlarının aynısını yaptım. Tek korkum Gpu Boost'u Turbo yapmasamıydım neyse yaptım inşallah ekran kartım felan yanmaz :) onun dışında hocam videoda olan pixelleşmeler, grileşmeler, videonun donması, videoların takılması, yeşil ve siyah ekran vermesi hepsi bitti geçti. Arkadaşımız sağolsun bu sorunları halletim. Tek sorun şuanda mavi ekran yer miyim yemez miyim? bunu bekliyerek görecem.

Hocqm ekran kartı falan yanmaz fazla ısınırsa pc güvenlik olarak kendini kapatır :)

Arkadaşlar sizde son durum nedir benide bilgilendirin. Sizde de geçti mi bari? Ama şöylede bişey var ben DOCP kapatamıyorum kapatıp ramlerimi 2933'e çekersem işletim sistemim çöküyor.
Ben dediğiniz programları şimdi yükleyeyim dedim ama BİOS güncel o olmuyor. Asus driverları güncel. AMD'nin verdiği linklere girince indirme kısmı gelmiyor zaten. Birşey kalmadı yani. Sizde durum nedir kilitlenme donma oldu mu?

Ben dediğiniz programları şimdi yükleyeyim dedim ama BİOS güncel o olmuyor. Asus driverları güncel. AMD'nin verdiği linklere girince indirme kısmı gelmiyor zaten. Birşey kalmadı yani. Sizde durum nedir kilitlenme donma oldu mu?

Hocalarım benim ram'lerim autoda pc yi yüksek performansa alıp işlemci frekansları en yüksekle en düşük 99 olarak ayarlı idare ediyorum böyle kapanma donma kilitlenme bsod gibi sorunlar yok güncellemeyi bekleyin takmayın kafaya düzeltirler :)

Hocalarım benim ram'lerim autoda pc yi yüksek performansa alıp işlemci frekansları en yüksekle en düşük 99 olarak ayarlı idare ediyorum böyle kapanma donma kilitlenme bsod gibi sorunlar yok güncellemeyi bekleyin takmayın kafaya düzeltirler :)
Evet senin dediklerini yaptım ama hala kilitleniyor :(

Arkadaşlar sizde son durum nedir benide bilgilendirin. Sizde de geçti mi bari? Ama şöylede bişey var ben DOCP kapatamıyorum kapatıp ramlerimi 2933'e çekersem işletim sistemim çöküyor.
Bir gelişme var mı hocam?

Valla hocam eve geldim birde ne göreyim pc donmuş hemen bi reset bu gidişle reset tuşu bozulacak :)
Hayır hadi stabilizasyonunu da bekleyelim de bu gidişle kasada birşeyi yakıcaz ondan korkuyorum valla. Bizim diğer konuya buradaki modları Recep-Ali Beyleri etiketleyip yardım istesek mi orda baya herkes derdini döktü. Birde şu AMD ye mail mi atsak ki güncelleme için ne yapmalıyız.

Yeni konular

Geri
Yukarı