Ryzen 2600 Premier Pro kaldırmıyor

HayatimTakinti

Hectopat
Ryzen 2600
16 GB RAM 3200
GTX 1660 Ti Gaming ekran kartı olan sistemim var.

İşim kurgu montaj.
Premier Pro kullanamıyorum.
Kullanıyorum ama videolar donuk donuk ilerliyor bazen, Premier Pro kasıyor bildiğiniz.

Aslında güçlü bir sistem sayılır o program için ama neden böyle olduğunu anlayamadım.

Tüm sürücüler güncel.

Nasıl bir ekleme ile daha iyi hale getiririm sistemimi?

Ya da ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eğer sorununuz yazılımsal değilse, kurgu için işlemci çok önemli, işlemciyi yülseltebilirsiniz. Sisteminizde SSD mevcutmu? Onun da etkisi büyük.

Bayadır kullanmıyorum unutmuşum ama yanılmıyorsam video oynatma penceresinin altında "1/2" "1/4" "1/8" gibi oynatma seçenekleri vardı. "1/4" gibi seçeneklere çekerseniz oynatma kalitesini biraz düşürerek yükü hafifletebilirsiniz. Bu dediğim tabii ki sadece oynatma kalitesini etkiler. Render aldığınızda videonuz tam kalitede çıkar.

Benzer sorun bende de var. 2600X kullanıyorum. +1

işlemci kaynaklı sanırım kardeşim ya :(

Hocam eğer sorununuz yazılımsal değilse, kurgu için işlemci çok önemli, işlemciyi yülseltebilirsiniz. Sisteminizde SSD mevcutmu? Onun da etkisi büyük.
ssd var hocam onda problem yok :(

Çektiğiniz video normal halinde donarak ilerliyor mu? Yoksa akıcı mı?
ara ara donuyor, ara ara donmuyor değişkenlik gösteriyor

Bayadır kullanmıyorum unutmuşum ama yanılmıyorsam video oynatma penceresinin altında "1/2" "1/4" "1/8" gibi oynatma seçenekleri vardı. "1/4" gibi seçeneklere çekerseniz oynatma kalitesini biraz düşürerek yükü hafifletebilirsiniz. Bu dediğim tabii ki sadece oynatma kalitesini etkiler. Render aldığınızda videonuz tam kalitede çıkar.
aynen render aldıktan sonra problem yok ancak düzenleme ve önizlemede sıkıntı yaşıyorum

Aynı problemi Vegas'da yaşayıp Premiere Pro'ya geçmiştim. Düzenleme aşamasında ciddi şekilde takılıyordu, renderdan sonra bir problem olmasada video üzerinde rahat rahat işlem yapamadığım için ciddi problem yaşatıyordu. 1700x kullanıyorum Premiere Pro'da benzer problemler yaşamadım. Gayet sağlıklı ve akıcı çalışıyor bendeki. Bu arada profesyonel olarak uğraşmıyorum çalıştığım videolar en fazla 30-35dk uzunluğunda ve yaptıklarım genelde geçişler ve kesip biçmeden ibaret. Çok daha uzun videolar üzerinde çalışıyorsanız sadece işlemciye değil Ram'e de bakın derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı