Ryzen 2600 sistem açılırken BIOS ekranı gelmiyor

Kynsia

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Estudiante
3 hafta önce bir bilgisayar topladım, fakat açılışı normal değil. Power tuşuna bastıktan sonra masaüstü ekranı gelene kadar sadece ''sinyal yok'' yazısı gözüküyor. Yani bilgisayarı açtıktan sonra ilk gördüğüm ekran masaüstü ekranı. Anakart markası bile yazmıyor. Bilgisayara şifre koysam sanırım görüntü olmadığı için bilgisayar açılmayacak. Windows 10 kullanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Ryzen 5 2600
  • MSI B450 Tomahawk
  • Sapphire RX 590
  • Kingston HyperX 2x8 3000 MHz CL15
  • Samsung Evo 970
  • FSP Hydro 700W
  • Viewsonic VX2458

25 Aralık'ta BIOS güncellemesi gelmiş, kurdunuz mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

25 Aralık'ta BIOS güncellemesi gelmiş, kurdunuz mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hayır henüz kuramadım fakat 25 Aralık öncesi de aynı sorunu yaşıyordum.

HDMI ile mi bağlıyorsunuz?
Evet HDMI ile bağlıyorum. Ekran kartı driver'ını güncelleyeyim dedim şimdi de ekran gitti. Kasa sorunsuz açılıyor fakat hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.

Şimdi aynı sorun bende vardı ben şöyle yaptım bilgisayara format attım ama formatı uefi attım yani herkezde uefi yapınca sorun düzeldi di dosyalarını yedekle ve uefi Windows kur hem açılış hızı artacak hemde düzelecek

Bu sorun bnde var asus prime b450m anakartım var anakart ekranında kalıyor hiçbir türlü tuşu görmüyor ama reset açınca açılıyor,bende geçen bir haber okudum anakartta guncelleme gelmis herhalde onu denicem eve gidince hastaneden cikabilirsem :)

Bu sorun bnde var asus prime b450m anakartım var anakart ekranında kalıyor hiçbir türlü tuşu görmüyor ama reset açınca açılıyor,bende geçen bir haber okudum anakartta guncelleme gelmis herhalde onu denicem eve gidince hastaneden cikabilirsem :)
Hocam benimki öyle değil, hiçbir işlem yapamıyorum power tuşuna bastıktan sonra hiç görüntü gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı