Ryzen 2600 sistem toplama

MAHOA

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Öncelikle herkese merhaba. Dün katıldım. Bugün ilk konumu oluşturuyorum ve kafam son derece karışık. Hemen konuya geçeyim daha fazla uzatmadan.

İlk olarak beni en az 4-5 yıl 1080p de yüksek veya ultra ayarlarda hiçbir oyunun akıcılığını yitirmesini istemiyorum, düşecekse de 5 yılın sonlarına doğru medium ayarlara doğru inebilir. CS:GO, PUBG, Rise Of The Tomb Raider, GTA V gibi oyunları sık oynuyorum. Assansis Creed: Origins, Far Cry 5 gibi oyunlardan hiç zevk almıyorum dolayısıyla onlar için bir sisteme ihtiyacım yok. Ayrıca CS:GO'yu çok sık oynadığımdan dolayı 144 Hz bir monitör istemekteyim ve toplayacağım sistem buna elverişli olmalı.

İkinci olarak ise en büyük sorun herkesin malumu bütçe sorunu. Bütçem sınırlı kasa ve monitör dahil 6.000 i mümkün olabildiğince geçmemeli ve 7.000 i asla bulmamalı. Bütün bunları göz önüne aldığımda kafamdaki sistem şu şekilde:

Sistemim indirim yakalandığında 6.000'i çok az geçen bir fiyat ile oluşturulabiliyor. İndirimsiz almaya kalkışırsam 7.500-8.000'i buluyor ki o zaman bunlar hayal olur.
  • MSI B350M GAMING PRO Amd B350 3200+ (OC) DDR4 Soket AM4 m-ATX Anakart
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB 192 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı
  • G.SKILL RipjawsV Kırmızı 8GB 3000MHz DDR4 Ram
  • AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci
  • Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk
  • Dark N10 Advanced 5x12cm Kırmızı Fanlı Fan Kontrollü Full Cam Yan Panelli USB 3.0 Bilgisayar Kasası
  • Akasa Viper 600W 80+ Bronze Sertifikalı Single Rail Güç Kaynağı
  • BenQ XL2411 24" 1ms (Analog+DVI-D+HDMI) 144hz Full HD Oyuncu Monitör
Bu sistemde RAM'i 8 GB tutmamın ve SSD olmamasının sebebi bütçenin kısıtlı olmasından kaynaklıdır. Ekran kartı ve işlemciden kısmak yerine bunlardan kısmayı düşündüm. İlerleyen dönemde sıkıntı yaşarsam birikim yapıp alabilirim diye düşündüm. Herkesten çok detaylı bir yorum bekliyorum çünkü kafam gerçek anlamda çok karışık. Son olarak parça uyumluluğu ve PSU yeterliliği konusunda da bir göz atarsanız çok memnun kalırım. Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı