Ryzen 2600 ve GTX 1070 sistem sıcaklık değerleri

Minpachie

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Öncelikle sistemi yazıyorum;
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B450 PRO-M2
  • GSKILL 3000MHz (2x8GB)
  • ADATA SU650 SSD
  • WD 1TB HDD
  • ASUS DUAL GTX 1070 OC EDITION
  • XIGMATEK EN40124 GLARE KASA ve yanında gelen PSU
Sistemim boştayken GPU sıcaklığı 45-50 derece aralarında. CSGO, Battlefield 1 ve PUBG oynuyorum genellikle. Oyunlardaki sıcaklık değerleri de aşağıda. BIOS'dan CPU fan ayarını bir tık yukarı çıkardım. Ama bana sıcaklık değerleri fazla gibi geldi.

MASAÜSTÜ (BOŞTA):

GmypPV.png

BF1 (ULTRA GRAFİK AYARLARI - 1920x1080)

Ovy3VP.jpg

PUBG (ULTRA GRAFİK AYARLARI - 1920x1080)

y6zAN7.jpg

CSGO (YÜKSEK GRAFİK AYARLARI - 1024x768)

zjJ2a9.jpg

CPU ve GPU sıcaklıkları normal mi? Normalin üzerinde mi? Kasamın arka kısmında bir boşluk var ve güzel hava alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalin biraz üzerinde. Açıkçası pek serin çalışmıyor denebilir. Kasanızın fan setup'ını anlatabilir misiniz? Egzoz fan kaç tane, kaç tane içeriye hava üfleyen fan mevcut gibisinden.

Sıcaklıklar genel olarak fazla. Özellikle işlemci. Sorunun kasadan olup olmadığını anlamak için kasanın yan panelini çıkarın öyle oynamayı deneyin bir de.

Kasa masanın altındaysa hava alacağı bir yere çıkarın. Ha eğer kasanız içine hava alacak bir boşluk barındırmıyorsa yan kapağı açarak kullanmanız değeleri bir tık aşağı çekecektir.

Normalin biraz üzerinde. Açıkçası pek serin çalışmıyor denebilir. Kasanızın fan setup'ını anlatabilir misiniz? Egzoz fan kaç tane, kaç tane içeriye hava üfleyen fan mevcut gibisinden.
Ön panelde 3 adet camın arkasında, arka kısımda 1 tane fan var. Öndekiler içeriye arkadaki dışarıya.

Sıcaklıklar genel olarak fazla. Özellikle işlemci. Sorunun kasadan olup olmadığını anlamak için kasanın yan panelini çıkarın öyle oynamayı deneyin bir de.
Çok fazla bir fark olmuyor ve tozlanırsa nasıl temizleyebileceğimi bilmiyorum açıkçası.

Kasa masanın altındaysa hava alacağı bir yere çıkarın. Ha eğer kasanız içine hava alacak bir boşluk barındırmıyorsa yan kapağı açarak kullanmanız değeleri bir tık aşağı çekecektir.
Kasa masanın altında fakat orta da duruyor. Masadan, yataktan ve duvardan uzak biraz. Kapağı açarak kullanmak istemiyorum çok fazla tozlanabileceğinden korktuğum için.

Ön panelde 3 adet camın arkasında, arka kısımda 1 tane fan var. Öndekiler içeriye arkadaki dışarıya.

Çok fazla bir fark olmuyor ve tozlanırsa nasıl temizleyebileceğimi bilmiyorum açıkçası.

Kasa masanın altında fakat orta da duruyor. Masadan, yataktan ve duvardan uzak biraz. Kapağı açarak kullanmak istemiyorum çok fazla tozlanabileceğinden korktuğum için.
Kasa modelinizi söyler misiniz ?

Dostum ön panel camlıysa ve mesh kısım bulunmuyosa ondan olabilir diye düşünüyorum.

XIGMATEK EN40124 GLARE
Ön tarafta bir boşluk var fakat onun hava almak için mi yoksa vidaların uzunluğundan dolayı mı öyle yapılmış anlamadım. Eğer hava alması için yapılan bir şey ise kasanın kesinlikle hava alacak bir yere çıkarılması lazım, o değerler normal değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı