Ryzen 2600 ve RX 570 sistem toplama

RX 570 için 8 GB çok ta gerekli değil. Birkaç sene içinde 1080p Medium kartı olacak zaten. 8 GB süs olmaktan başka işe yaramaz.

Kafam karışıyor işte :D Madem süs ne diye 8 gb. Mesela 8gb isteyen oyun olur belki 4 gb kaldırmaz, 8 gb işe yaramaz mı yani.
580 alın o halde 8 GB gereksiz falan değil. Gereksiz diyenlerin hemen hemen hepsi 4 GB kart ile oyunlarda doku ayarını sona almamış kişiler. Önümüzdeki sene içerisinde bana teşekkür edeceksiniz. 570 8 GB 580 4 GB'dan daha stabil bir performans verecek yeni çıkacak oyunlarda.

580 pahalı biraz saphire nitro olanı. Yani tabii ki, arada çok büyük fark olmadığı için 8 gb almam iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü ileriye dönük alıyorum bu sistemi. İlerde bana sıkıntı yaratmasın

Mesela 4 sene önce aldığım GTX 970 hala canavar.

Kafam karışıyor işte :D Madem süs ne diye 8 gb. Mesela 8gb isteyen oyun olur belki 4 gb kaldırmaz, 8 gb işe yaramaz mı yani.
Mining için 8 GB modelini ürettiklerini düşünüyorum. Birkaç oyunu saymazsak gereksiz bence. Zaten şimdiden High ayara düştü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Marka tamamen tercih meselesi 4 ile 8 arasında uçurum fiyat farkı var ise değmeyeceğini düşünüyorum. SSD Konusuna gelirsek Yüksek okuma yazma hızı olan SSD ler daha iyidir. mümkünse okuma yazma hızları 500'ün altında olmasın
Fiyat Performans Açısından Toshıba OCZ SDD'yi öneririm
Samsung Marka SSD'lere de bakabilirsiniz en iyisi onlar.

Tercih olarak değil, görüş olarak ben çoğunluğun önerisine baktım.

Daha önce samsung SSD almıştım iyi çıktı. Şimdi yine Samsung alabilirim 480 dediğiniz ürünü iyice bi araştırdıktan sonra tercih edebilirim. Teşekkürler.

Sistem toplarken kesinlikle tek bir siteye bağlı kalmamani öneririm. Farklı sitelere bak en uygununu al. Ayrıca R5 1600+ RX580 8GB toplarsın o fiyata. Çok daha performanslı olur.

8 GB fazla ama 4 GB çok az, ideal 6 GB olmalıydı. Bu sistem 10 sene gitmez 8 bile yeterli gelmez. RDR2 çıkacak ve büyük ihtimalle minimum 3-4 GB bellek isteyecek, 2020 oyunlarını saymıyorum bile. Daha 1 sene bile geçmeden ekran kartından kurtulmak isteyeceksin. Kartın yettiği halde doku ayarını bir hayli kısacaksın örneğin; Gears 5. En çok bellek isteyen ayar doku ayarı oluyor, doku ayarı kısıldığı zaman diğer ayarların hepsi en yüksekte olsun çamur gibi görüntü olur. Bellek artık günümüzde GPU gücü kadar önemlidir, arabanın tekerleri gibi düşünün.

O yüzden kart tarafını mümkün olduğunda sağlam tutun derim.

9.57'den itibaren izlemeye başlayın dediğimi gayet iyi anlatmışlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim için önemli olan ileriye dönük beni uzun süre götürecek bi ekran kartı. 4 gb bi kaç yıl sonra yetersiz olur 8 gb yeter, önemli olan bu benim için. Doğru mu?
Mining için 8 GB modelini ürettiklerini düşünüyorum. Birkaç oyunu saymazsak gereksiz bence. Zaten şimdiden High ayara düştü.
minning ne inan bilmiyorum ama duydum bi kaç forumda :)

Doku ayarlarını iyice köklerim diyorsan 4 GB'ın birkaç aylık ömrü kaldı, birkaç yılı değil. Ben her oyunu düşük ayarda oynarım dersen 4 sana yeterli gelir. Ayrıca 570 2 sene sonra low kartı olacağa benziyor o yüzden 580 önerdim fazladan birkaç ay daha götürmesi için. Bu sistem seni 10 sene götürmeyecektir, 10 sene sonra ne olacağı bile belirsizken. Oyunlar eskisinden daha hızlı gelişiyor ve gün geçtikçe donanım gereksinimleri çok hızlı yükseliyor.

Sistem toplarken kesinlikle tek bir siteye bağlı kalmamani öneririm. Farklı sitelere bak en uygununu al. Ayrıca R5 1600+ RX580 8GB toplarsın o fiyata. Çok daha performanslı olur.

Ekran kartını bende her zaman yüksek tutma taraftarıyım ama fiyat farkı bakalım ne olacak. Ona göre hareket edeceğim. Ben sistem toplama konusunda tecrübeli değilim o yüzden hazır bi siteden almam lazım, yani toplayıp, onların birleştirip bana göndermesi lazım. Önce sinerjiden almıştım, fiyatlar fena değildi ama şimdi yüksek.

Şimdi incehesaptan baktım fiyatlar fena değil. Ayrıca parçaları tek tek araştırdım fiyatları uygun gibi incehesapta.

Yinede sizin bildiğiniz bi site olursa bi göz atarım.
8 GB fazla ama 4 GB çok az, ideal 6 GB olmalıydı. Bu sistem 10 sene gitmez 8 bile yeterli gelmez. RDR2 çıkacak ve büyük ihtimalle minimum 3-4 GB bellek isteyecek, 2020 oyunlarını saymıyorum bile. Daha 1 sene bile geçmeden ekran kartından kurtulmak isteyeceksin. Kartın yettiği halde doku ayarını bir hayli kısacaksın örneğin; Gears 5. En çok bellek isteyen ayar doku ayarı oluyor, doku ayarı kısıldığı zaman diğer ayarların hepsi en yüksekte olsun çamur gibi görüntü olur. Bellek artık günümüzde GPU gücü kadar önemlidir, arabanın tekerleri gibi düşünün.

O yüzden kart tarafını mümkün olduğunda sağlam tutun derim.

Piyasadan çok uzak kaldım doğrusu. Çünkü oyunlarla da fazla aram değil. Canavar bi sistem toplamış 5-10 oyun bitirmiştim. Şu an fazla oynamıyorum, hatta hiç.. Ama biradere alacağım kesin o da bi müddet hevesini alır sonra pek fazla oynamaz.

GTA V, AC serilerini falan oynicak şimdilik zaten. Yeni çıkan oyunlarda artık hangisini kaldırırsa.

Ama yine de alırken tabii ne olur ne olmaz, düzgün bi şey alalım, 3-5 fazla olsun, uzun süre bizi götürsün düşüncesindeyim.

Kart tarafını iyice bi araştırıp tekrar karar vereceğim. teşekkürler.
SSD'yi sonra almanız sizin için daha iyi olur.

Merhaba bu sistem iyiymiş teşekkür ederim. İyice bi araştırayım.
Doku ayarlarını iyice köklerim diyorsan 4 GB'ın birkaç aylık ömrü kaldı, birkaç yılı değil. Ben her oyunu düşük ayarda oynarım dersen 4 sana yeterli gelir. Ayrıca 570 2 sene sonra low kartı olacağa benziyor o yüzden 580 önerdim fazladan birkaç ay daha götürmesi için. Bu sistem seni 10 sene götürmeyecektir, 10 sene sonra ne olacağı bile belirsizken. Oyunlar eskisinden daha hızlı gelişiyor ve gün geçtikçe donanım gereksinimleri çok hızlı yükseliyor.
Ben veya birader öyle kökleme mökleme işleriyle uğraşmıyoruz :) Oyun oynayıp stres atalım da gerisi çok fazla önemli değil. Ama kim bilir belki uğraşırım, daha iyi bi şey olacaksa..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı