Ryzen 2600 ve RX 580 PUBG'de anlık FPS düşmesi

sekect

Kilopat
Arkadaşlar oyunda koşarken veya bir yerden başka bir yere bakarken CPU kullanımı %56'dan %44'e düşüyor bir anda ve oyunda anlık takılma gibi oluyor. Değerlere MSI Afterburner'dan baktım. Oyundan kaynaklanan bir sorun mu ?

GPU kullanımı ne alemde?
GPU %100 olduğu sürece sorun yok.
Ryzen için ise şunu söyleyeceğim BIOS üzerinden Core Boost özelliğini kapatın. Daha stabil çalışır.

Dostum GPU %99-%100. İşlemciden dolayı olduğunu düşünüyorum. Dediğinizi deneyeceğim.
GPU kullanımı ne alemde?
GPU %100 olduğu sürece sorun yok.
Ryzen için ise şunu söyleyeceğim BIOS üzerinden Core Boost özelliğini kapatın. Daha stabil çalışır.
Dediğiniz ayarı kapattım fakat hala bir şey değişmedi. %45'den %20 ye düşüyor anlık CPU kullanımı. AC Odyssey oynadım bugün, onda böyle bir sorun olmuyor. Drop yemiyorum. Pubg'de AMD ile bir uyumsuzluk mu var ?
Yardım edebilecek konuyla alakalı kişiler yok mu ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar aynı sorunu yaşayanlar var mı? Oyundan mı kaynaklanıyor yoksa işlemcim de bir sorun mu var ? Nasıl öğrenebilirim ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı