Ryzen 2600X OC olmuyor

ScaryPeace IV

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim anakartım ASUS TUF B450-PLUS GAMING AI Tweaker'den işlemci hızını 4.00 GHz'ye çıkartmaya çalışıyorum yazıp F10 basıp kaydet ve resetle diyorum ama olmuyor. Ben mi bir yanlış yapıyorum yardım eder misiniz?

Voltajı ayarlıyor musunuz?

Hayır sadece videolardaki gibi 40 yazıp enterleyip kaydet çık yapıyorum ama olmuyor.
Daha ayrıntılı bilgi verir misiniz? Olmuyor ama ne olmuyor?

Yazdığım gibi şu anda 3.8 GHz'de çalışıyor işlemcim AI Tweaker'a giriyorum ve CPU Core ratio 40 yazıp kaydet diyorum ama maalesef işlemi gerçekleştirmiyor.
Voltajı ayarlıyor musunuz?

Voltaj ayarlamıyorum çünkü izlediğim videoda yapmıyorlar 4 GHz'ye çıkartıp kaydediyorlar sadece.

Peki onların otomatik olarak anakartın verdiği voltaj sizinki ile aynı mı? Ayrıca güç kaynağınız yeterli mi? Anakart Bios'unuz güncel mi?

Hayır sadece videolardaki gibi 40 yazıp enterleyip kaydet çık yapıyorum ama olmuyor.

Yazdığım gibi şu anda 3.8 GHz'de çalışıyor işlemcim AI Tweaker'a giriyorum ve CPU Core ratio 40 yazıp kaydet diyorum ama maalesef işlemi gerçekleştirmiyor.

Voltaj ayarlamıyorum çünkü izlediğim videoda yapmıyorlar 4 GHz'ye çıkartıp kaydediyorlar sadece.

AI tweaker program mı? Ben BIOS'tan yapıyorsunuz sanmıştım.

AI tweaker program mı? Ben BIOS'tan yapıyorsunuz sanmıştım.
Peki onların otomatik olarak anakartın verdiği voltaj sizinki ile aynı mı? Ayrıca güç kaynağınız yeterli mi? Anakart BIOS'unuz güncel mi?

Hocam her şey aynı videoda adam 3.8 GHz'deki işlemciyi 40 yazıp enterliyor ve kaydet çık yapıyor olay bitiyor benim her şeyim güncel PSU 650W Gold sertifikalı.

Hocam her şey aynı videoda adam 3.8 GHz'deki işlemciyi 40 yazıp enterliyor ve kaydet çık yapıyor olay bitiyor benim her şeyim güncel PSU 650W Gold sertifikalı.

3.9GHz deneyebilirsiniz. Ayarları kaydet çık dedikten sonra bilgisayar kendini iki kere resetlediği oluyorsa voltaj yetmiyor veya başka bir sorun olmabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı