Ryzen 5 2600X 4.2 GHz olmuyor

dhanylmz

Hectopat
Merhabalar. Ryzen 5 2600X işlemcimi 1.275V'ta, CPB kapalı, 4.0GHz'de çalıştırıyorum. İşlemcinin Max Boost ile 4.2GHz ile çalıştığını gördüm ve voltaj vererek denemeye çalıştım ama olmadı. En fazla 1.43v verdim fakat Prime95 testinde sistem 80 derecedeyken kapandı. Stok soğutucu kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ryzen 5 2600X İşlemcimi 1.275V'ta, CPB kapalı, 4.0GHz'de çalıştırıyorum. İşlemcinin Max Boost ile 4.2GHz ile çalıştığını gördüm ve voltaj vererek denemeye çalıştım ama olmadı. En fazla 1.43v verdim fakat Prime95 testinde sistem 80 derecedeyken kapandı. Stok soğutucu kullanıyorum.

Stok soğutucu kullanıyorsan bence yükseltme eline alıp karşısına oturabilirsin işlemcinin.

Merhabalar. Ryzen 5 2600X İşlemcimi 1.275V'ta, CPB kapalı, 4.0GHz'de çalıştırıyorum. İşlemcinin Max Boost ile 4.2GHz ile çalıştığını gördüm ve voltaj vererek denemeye çalıştım ama olmadı. En fazla 1.43v verdim fakat Prime95 testinde sistem 80 derecedeyken kapandı. Stok soğutucu kullanıyorum.

Turbo Boost ile çıkan değer her zaman Max seviye görülmeyebilir. İşlemci neye ihtiyaç duyarsa onu ayarlar zaten.

Overclock yaparken kullandığın anakartta önemli ayrıca işlemcini render gibi ağır işlerde kullanmayacaksan illaki Prime95'te %100 stabilite elde etmene gerek yok, Cinebench r15/r20 testini geçiyorsa hafif yük bindiren programlarda ve oyunlarda çok büyük ihtimalle sorun yaşamazsın.

Geri
Yukarı